23 липня в реанімаційне відділення Путильської центральної лікарні госпіталізований мешканець села Плоска 1978 року народження, якого вкусила змія. Як виявилося, чоловік заготовлював сіно на власній присадибній ділянці і не помітив, що там перебувала змія. Коли чоловік почав збирати сіно, змія вкусила його у ногу. Відчувши сильний біль і значне погіршення самопочуття, чоловік звернувся по допомогу до сусідів, які допомогли потерпілому добратися до лікарні в смт. Путила. Стан людини важкий, стабільний.
Слід також знати симптоми укусу змії. Візуально повинно спостерігатися одна або дві точкові ранки. Як правило, через 10-15 хвилин на місці укусу виникає набряк, що поширюється на всю кінцівку або ділянку тіла. Біль від укусу дуже сильний і тривалий. Послаблюється зір, ускладнюється дихання. Підвищується температура, з’являється лихоманка, м’язова слабкість, сонливість, нудота і блювота.
Категорично забороняється накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Це не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі, але порушує кровопостачання в кінцівці та сприяє розвитку некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута. Не можна припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами чи розрізати рану на місці укусу. Всі ці маніпуляції не тільки не корисні, але й шкідливі. Вони призводять до розвитку інфікованих ран, які довго не гояться, сприяють порушенню обміну речовин в пошкоджених тканинах. Повідомляє управління ДСНС України у Чернівецькій області.