У Чернівецькій області зафіксували перевищення епідпорогу: чи запровадять локальний карантин

У трьох областях — Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій — зафіксували перевищення епідемічного порогу високого рівня. Це означає, що в цих регіонах можуть посилювати протиепідемічні заходи.

Про це повідомили у МОЗ.

У Міністерстві пояснили: на рівні кожної області під час епідсезону встановлюються «епідемічні пороги» — максимально допустимі рівні захворюваності. Після досягнення цих порогів на рівні областей, міст або громад мають бути посилені протиепідемічні заходи. 

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що зараз спостерігається «суттєве» погіршення ситуації із захворюваністю.

Загалом з початку епідсезону, який починається в Україні в жовтні, 1 142 641 людина захворіла на ГРВІ, грип та COVID-19 (в Україні зараз циркулюють 13 штамів коронавірусу). 56% всіх захворювань — серед дітей.

Минулого тижня медики зареєстрували 10 317 випадків захворювання на COVID-19 та повідомили про 55 летальних випадків серед людей старше 30 років та один — серед дітей (вікова група 15-17 років).

Кузін зазначив, що захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 зростає по всій країні, і це характерно для осінньо-зимового періоду. Однак у трьох областях зареєстровано перевищення епідемічного порогу високого рівня.

Що це означає?

У Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій областях за рішенням місцевої влади можуть посилювати протиепідемічні заходи. Наприклад, оголошувати локальний карантин в окремих класах чи школах, посилювати протиепідемічні заходи в місцях масового скупчення людей, як маски, обмеження кількості відвідувачів в установах та організаціях.

Що можна робити зараз?

МОЗ закликає за перших ознак застуди звертатися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

Тож у міністерстві закликають вакцинуватися. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. З початку жовтня щеплення зробили 93 923 людини. Крім того, у кожній області триває безоплатна вакцинація медиків проти грипу.

Окрім того усі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19. Також до України вже доставлено 203 тисячі доз вакцини, адаптованої спеціально для захисту проти штаму «Омікрон».

Щеплення проти COVID-19 є безоплатними для населення. Вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» – вакцина «Comirnaty» для дітей).

Джерело: Громадське

 

peredplata