Всі спроби автору скандального закону про дрова нардепа Максима Павлюка вивести територію лісового фонду з державної власності виявились марними – берегова лінія Дністра не буде забудована.
У Буковинських екологів свято. Стало відомо, що нарешті завершився процес оформлення речових прав ДЛП “Заставнівське лісництво”. Багаторічній епопеї з передаванням лісу під комерцію прийшов кінець.
Трохи передісторії. Заставнівське держспецлісництво АПК з 2014 року перебувало в координації Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Його площа 2853,5 га, з яких 609,2 га – це берегозахисні ділянки лісів вздовж берега річки Дністер.
Саме його берегові ділянки становили великий інтерес у комерційних структур, які постійно намагались різними способами перевести лісництво у комунальну власність. А для того, щоб передати територію під комерцію, достатньо всього лише рішення сесії ОТГ.
Ситуація почала грати на руку комерсантам, коли у 2019 році депутатом Верховної Ради України обрали Максима Павлюка, уродженця Заставнівського району. На той момент він був у гарних відносинах із першим заступником голови Чернівецької ОДА Богданом Ковалюком. Останнього, до речі, звільнили у 2022-му році.Подейкують, що буцімто він причетний до оборудок з гуманітаркою. Ковалюк теж уродженець Заставнівського району.
Партнери у різні способи домагалися від Чернівецького ОУЛМГ передати Заставницьке лісництво у комунальну власність. Доходило до сварок під час нарад в ОДА. Павлюк з Ковалюком були впевнені, що питання вдасться дотиснути та навіть створили комунальне лісове господарство на базі Віконської ОТГ. Навіть вже потенційних покупців на ділянки берегової лінії було знайдено, яким би громада передала ліс у “тимчасове” користування для “рекреаційних цілей”.
У 2022 році Павлюк спробував змінити керівництво обласного управління лісового та мисливського господарства. Пропонував на посади своїх людей, які б мали передати Заставнівське лісництво у комунальну власність. Але не вийшло. Нове керівництво ОВА зайняло принципову позицію.
У цьому році, за розпорядженням Чернівецької ОВА, вдалось затвердити технічну документацію та передати лісові масиви передані у постійне користування ДП “Ліси України”. Аби вберегти цінні природні комплекси, що розташовані на березі річки Дністер, керівництвом регіону ведеться робота щодо передачі частини територій Заставнівського лісництва до складу НПП “Вижницький”.
Напевно, саме після фіаско з Заставнівськем лісництвом, Павлюку надумав ініціювати скандально відомий закон “про дрова”, який передбачав драконівські штрафи та тюремне ув’язнення до 5-7 років для тих, хто зберігав вдома дрова вартістю понад 1200 гривень. Суспільство так і не зрозуміло, навіщо було депутату його подавати. Списали, як зазвичай, на “дурість” та бажання прославитися. Але ж справжня ціль Павлюка – бажання продемонструвати, що з ним треба рахуватись. З Павлюком не захотіли домовлятись, так він покаже, яким є впливовим персонажем та вміє створювати проблеми.
Чому проблеми? Тому що закон Павлюка, з його абсурдними нормами, не про посилення боротьби з незаконними рубками, а про надання можливості правоохоронцям фабрикувати справи проти будь-кого, тиснути на бізнес, переробників, лісові господарства, змушувати сплачувати данину за “дах” від тиску та переслідувань.
Врешті-решт Павлюк сам собі зробив погану справу. Підставив “Слуг”, які почули про посилення захисту довкілля і проголосували не вдаючись у деталі, не читаючи норми. Як наслідок, парламент отримав гучного ляпаса від громадськості та обгрунтовану відмову підписувати закон від Президента.
Це вже не перший скандал, куди вляпався народний обранець. За даними руху “Чесно”, наприкінці 2022-го Максим Павлюк проголосував за скандальний законопроєкт 5655, який впроваджувався в інтересах забудовників. Президент його не підписав.
Також журналісти викрили народного обранця у недостовірному декларуванні надходжень – виграшу в лотереї на 3,5 млн гривень. У 2016 його дідусь дійсно вгадав виграшну комбінацію цифр і подарував лотерейний квиток онуку. Втім, задекларована сума на 83 тисячі гривень перевищила суму виграшу.
Віктор Мірошник