Чого ми можемо очікувати від зовнішньої політики Трампа 2.0?

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Виношу на ваш суд деякі висновки з сьогоднішніх дебатів членів Атлантичної Ради США (Atlantic Council), яка є основним аналітичним центром глобальної політики Сполучених Штатів Америки.
Отже! У політиці оборони та безпеки ми можемо передбачити повернення підходу “мир через силу”. Це означатиме великі інвестиції в оборонний потенціал США для посилення стримування та рішучого застосування сили, якщо стримування не вдасться. Трамп справедливо попросить союзників зробити більше, щоб забезпечити, щоб альянси США в Європі та Азії мали необхідні можливості.
В економічній політиці ми можемо очікувати зосередження уваги на чесній та взаємній торгівлі, пріоритетне вирішення проблеми нечесної торгової практики Китаю та розкриття внутрішнього енергетичного потенціалу Сполучених Штатів. Цінності зосереджуватимуться навколо орієнтації «Спочатку Америка, але не одна», яка гарантуватиме, що глобальна участь США принесе користь миру, процвітанню та свободі американського народу і, таким чином, вільного світу в цілому.
Питання України у зовнішній політиці Дональда Трампа:
Найбільшою загрозою національній безпеці Сполучених Штатів, їхніх членів НАТО та інших союзників США є все більш агресивне партнерство Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї. Фокусом цієї загрози є Україна, де загарбницька війна президента Росії Володимира Путіна є лише прелюдією до нових провокацій і, потенційно, навіть війни далі на захід, проти східних держав НАТО. Перемога Росії в Україні, яка зараз підкріплена північнокорейськими військами, які незабаром воюватимуть у Європі, заохотить китайський крок на Тайвані.
Неясно, чи повністю Трамп визнає цей виклик. Але незалежно від того, розуміє він це чи ні, його адміністрації доведеться мати справу з цим і з найнебезпечнішою точкою протистояння: Україною. Важко передбачити політику Трампа щодо війни, оскільки в його команді є кадри з дуже різними поглядами. Одна група виступає за різке скорочення допомоги Україні — точку зору, яку багато хто асоціює з Трампом. Ця група наївно ставиться до політики Кремля щодо Сполучених Штатів — Путін прямо заявляє, що Сполучені Штати є супротивником номер один — і не знає про небезпеку перемоги Кремля в Україні. Інший табір визнає загрозу інтересам США в Європі та інших країнах, якщо Вашингтон відмовиться від України. Ця група буде проводити політику миру за допомогою сили в стилі Рейгана і, на відміну від команди Байдена, не буде налякана ядерним висловлюванням Путіна. Першими підказками про політику Трампа стануть його призначення на керівні посади в в секторі національної безпеки США.

peredplata