Сучасна бактеріологічна лабораторія працює у Чернівецькому обласному медичному центрі соціально значущих хвороб. Вона єдина в області, де здійснюють повний спектр досліджень, необхідних для виявлення, підтвердження та моніторингу лікування хворих на туберкульоз.
Лабораторія оснащена сучасним обладнанням, що дозволяє визначити чутливість туберкульозної палички до певної групи препаратів, які застосовують для лікування хворих. Маючи ці результати, медики одразу можуть призначити пацієнтові найбільш ефективну терапію.
Крім того, лабораторне обладнання дозволяє швидко, вже на четверту добу після посіву, отримати позитивну культуру, тоді як раніше на це потрібно було щонайменше 20 днів. Це дає можливість впродовж двох тижнів встановити діагноз пацієнта, а людині з туберкульозом розпочати лікування у найкоротші терміни.
Наразі у лабораторії працюють троє фахівців. Це завідувачка, бактеріолог Світлана Демидова, а також дві лаборантки. Ще один співробітник лабораторії нині служить у лавах ЗСУ.
Щотижня тут здійснюють від 200 до 250 різних досліджень. Окрім туберкульозу, визначають у пацієнтів і Covid-19.
«У серпні наша лабораторія подала заявку до Національного агентства з акредитації України, щоб отримати сертифікат міжнародного стандарту. Адже ми надаємо важливий спектр послуг і буває, що людям потрібно, аби наші висновки брали до уваги за кордоном», – розповідає Світлана Демидова.
Нині тут обслуговують пацієнтів з усієї області. Лабораторія співпрацює з іншими комунальними закладами охорони здоров’я. Сюди також привозять зразки для досліджень з громад.
Фахівці Чернівецького обласного медичного центру соціально значущих хвороб розповідають, що згідно з останніми показниками, у краї зросла кількість випадків захворювання на туберкульоз серед контактних осіб, у тім числі серед дітей. У боротьбі з цією хворобою дуже важливою є вчасна діагностика. Тож медики просять буковинців уважно ставитися до свого здоров’я та при потребі звертатися за кваліфікованою допомогою.
Джерело: Чернівецька обласна рада