Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Підкорення опозиційними бойовиками столиці Сирії має поставити крапку у революції “Арабська весна” і остаточно повалити режим прокремлівського диктатора Башара Асада. Зараз так званий президент Сирії Башар Асад перебуває у москві з надією , що росій допомоможе його військам розбити опозицію. Проте, чи спроможна зараз Росія втрутитися у конфлікт в Сирії і цього разу аби допомогти Асаду? Слід розуміти, що вторгнення Путіна в Україну поглинає збройні і людські Російської Федерації, а Іран, який також підтримує сирійського диктатора такж є доволі ослабленим нападами Ізраїлю на Хезболлу в Лівані та ударами по військовій інфраструктурі всередині Ірану.
Ситуацію добряче підігрів нападу ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року, що спричинило глибокі потрясіння на Близькому Сході. Тепер це вилилось у глибоку кризу регіонального масштабу. Тепер незалежно від переконань і незалежно один від одного по військових позиціях Башара Асада б`ють і Ізраїль, і Туреччина, допомагаючи цим опозиції повалити режим сирійського диктатора.
Раптова ескалація в Сирії сталася після того, як президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив про плани створити безпечну зону вздовж кордону з Сирією та відтіснити курдські війська, з якими Туреччина там воює роками. Таким чином президент Туреччини, фактично, в односторонньому порядку зірвав російсько-турецькі домовленості про зону “тиші” в Ідлібі де знаходились основні військові бази Росії.
Тут варто згадати, що під час свого першого президентського терміну Дональд Трамп вивів частину американських військ з північної Сирії, поставивши під загрозу союзників США та створивши вакуум, який Туреччина раптово заповнила.
Усі розуміють, що повалення режиму Асада повинне відбутись до того, як Дональд Трамп вдруге увійде в свої права і у зв`язку з цим між Ізраїлем і Держдепом США та Білим домом, між Держдепом і Анкарою ведуться телефонні переговори про прискорення процесів у Сирії. З Асадом і його клікою повинно бути покінчено раз і назавжди.