“Українська правда” знайшла олігарха Боголюбова у Відні

 

 

Колишній співвласник “Приватбанку” Геннадій Боголюбов, який незаконно перетнув кордон із чужим паспортом, мешкає у Відні.

Джерело: розслідування Михайла Ткача “Бандитам – тюрми!”. Як за кордоном переховуються десятки колишніх топпосадовців і що з цим робити?

Деталі: У одному з найдорожчих районів Відня “Українська правда” помітила автівку з українськими номерними знаками.

Вона фігурувала в розслідуванні УП “Пасажир в останньому купе. Як олігарх Геннадій Боголюбов виїжджав з країни”.

Саме на цій автівці колишня заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова везла свого чоловіка Геннадія Боголюбова у червні 2024 року на залізничний вокзал.

Звідки, за даними слідства, Боголюбов потягом і, за допомогою паспорта на ім’я іншої особи, виїхав за кордон.

 

 

Підозру від Бюро економічної безпеки Боголюбов наразі так і не отримав. Хоча, за інформацією джерел УП у бізнесових колах, його виїзд дійсно був терміновий і дійсно міг бути пов’язаний з можливим кримінальним переслідуванням.

Тепер Боголюбов уже майже рік мешкає в елітному районі Відня. Його у березні 2025 року знімальна група УП помітила дорогою до офісу.

Щоправда, на вулиці, де мешкає Боголюбов, чатувала приватна охорона, яка викликала поліцію. Після перевірки документів і обшуку правоохоронці відпустили знімальну групу.

У лютому цього року Боголюбов потрапив під санкції в Україні за звинуваченням у виведенні коштів з країни. 

За інформацією джерел УП у правоохоронних органах, наприкінці квітня український суд розглядатиме апеляцію Боголюбова.

У випадку негативного рішення – мільярдера можуть оголосити у міжнародний розшук.

Цього разу від коментарів УП Боголюбов відмовився пославшись на заборону адвокатів.

Що передувало: 

  • 7 липня 2024 року “Українській правді” стало відомо, що Боголюбов незаконно виїхав з України за підробленими документами в ніч на 24 червня поїздом Київ – Хелм. Причиною втечі джерела УП назвали те, що Бюро економічної безпеки готує йому підозру в справі “Приватбанку”. 
  • Сам бізнесмен стверджував, що перетнув кордон України на виїзд на законних підставах. За словами пресслужби Боголюбова, бізнесмен має всі законні підстави для перетину кордону: вік 62 роки, 7 дітей, 5 з яких – неповнолітні.
  • Правоохоронці заочно повідомили про підозру Боголюбову та прикордоннику, який сприяв йому у незаконному перетині кордону 24 червня. За версією ДБР, Боголюбов залишив країну за паспортом іншої особи. Це – мешканець Волинської області, 67-річний Сюмак Микола Купріянович. 
  • 10 липня 2024 року Боголюбов в інтерв’ю “Українській правді” повідомив, що не знає, чи повернеться в Україну. У листопаді 2024 року Печерський районний суд міста Києва ухвалив арештувати Геннадія Боголюбова.
  • Нардеп-утікач Одарченко мешкає в Угорщині – розслідування

    Нардеп-утікач Одарченко мешкає в Угорщині – розслідування
     
    АНДРіЙ ОДАРЧЕНКО, ФОТО з FACEBOOK

    Засуджений народний депутат від фракції “Слуга народу” Андрій Одарченко переховується в Угорщині.

    Джерело: розслідування Михайла Ткача “Бандитам – тюрми!”. Як за кордоном переховуються десятки колишніх топпосадовців і що з цим робити?

    Деталі: У листопаді минулого року народного депутата заочно засудили до восьми років позбавлення волі.

    Одарченка оголосили в міжнародний розшук. Але досі жодної публічної згадки про його місце перебування не було.

     

     

    За інформацією джерел “Української правди” у політичних колах та у правоохоронних органах, 22 лютого 2025 року угорська поліція затримала вже засудженого Одарченка у містечку Вашарошнамень з населенням кілька тисяч людей.

     
     

    Під час перевірки документів водія угорські поліцейські побачили, що Одарченко перебуває у розшуку інтерпола. Після з’ясування обставин про те що втікач попросив в Угорщині притулок – Одарченка відпустили.

    Також відомо, що засуджений не мешкає в цьому угорському містечку, а приїжджав до українського кордону, щоб когось або щось забрати.

    А мешкає він у Будапешті. Угорська влада не повідомляє інформацію про долю народного обранця.

    Передісторія:

    • 21 листопада 2023 року САП та НАБУ повідомили про підозру нардепу від фракції “Слуги народу” Андрію Одарченку, який намагався підкупити голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма.
    • Нардеп хотів, щоб з фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили кошти на ремонт будівель університету, в якому Одарченко обіймав посаду ректора (дію контракту якого призупинено).
    • 18 вересня у САП запідозрили, що нардеп від фракції “Слуга народу” Андрій Одарченко втік за кордон. САП ініціювала стягнення в дохід держави 15 млн грн застави, яку раніше вніс депутат, та оголошення його в розшук.
    • 19 вересня Вищий антикорупційний суд оголосив нардепа у державний та міжнародний розшук.
    • 28 вересня стало відомо, народний депутат від фракції “Слуга народу” Андрій Одарченко, обвинувачений у спробі підкупу керівництва Мінобновленя, втік до Румунії та попросив там притулку. Верховна Рада підтримала виключення двох депутатів-утікачів Артема Дмитрука та Андрія Одарченка зі складу комітетів.
    • Вищий антикорупційний суд виніс вирок Одарченку, засудивши його до 8 років позбавлення волі за спробу підкупу колишнього голови Держвідновлення Мустафи Найєма.

peredplata

Залишити відповідь