Не дуже добрі новини для українців

 
У пошуках безпеки й більш визначеного майбутнього, все більше українців стають “біженцями війни”. Через географічну й ментальну близькість вони обирають ЄС. Нині на його території прихисток знайшло 4.7 мільйони українців, і їх кількість щоденно зростає, – зазначила спецпосланниця Єврокомісії з питань України Ілва Йогансон.
Попри той факт, що жодних ознак завершення війни в осяжному майбутньому не спостерігається, ЄС готується згорнути тимчасовий захист для українських біженців, який активували 2022-го спеціально для громадян України, щоб не перевантажувати національні системи надання притулків.
! Попри війну, що триває, ЄС планує згорнути тимчасовий захист українських біженців до березня 2027 року.
! Подальша доля 4,7 млн українців залежатиме від рішень окремих держав.
! Польща, Чехія та Німеччина, де українських біженців найбільше, вже розробляють нові механізми легалізації, однак більшість із них мають обмеження – зокрема для працівників середньої ланки.
! Єврокомісія планує координувати підхід задля уникнення суттєвої різниці, а також підтримати тих, хто вирішить повернутися в Україну.
Після серії подовжень цього спецстатусу, його остаточно згорнуть у березні 2027-го року.
Загальноєвропейського підходу більше не буде – доля майже п’яти мільйонів українців на території ЄС опиниться в руках держав-членів Союзу і їх волі видавати (або ні) національні дозволи на проживання.
Ростислав Демчук

peredplata

Залишити відповідь