Борги партії \”Наша України\” наразі складають близько 80 мільйонів гривень.
\”Сьогодні ситуація критична. 80 мільйонів гривень боргів\”, — заявив \”Дзеркалу тижня. Україна\” глава виконкому партії Сергій Бондарчук.
\”З них 35 мільйонів становить борг Олександру Третьякову, який справді виграв усі суди. Інші 45 мільйонів — це заборгованість із зарплати перед працівниками та Пенсійним фондом\”, – розповів Бондарчук.
Ще близько 2 мільйонів гривень партія винна Давиду Жванії за оренду офісу.
Про історію боргу перед Третьяковим розповів Роман Безсмертний, голова виконкому \”Нашої України\” з грудня 2006 року по липень 2007 року.
За його словами, в 2005 році в парламенті відпрацьовувався закон про політичні партії, що передбачав не лише відшкодування застави за участь у виборах тим, хто пройшов до парламенту, а й державне фінансування.
\”Очікуючи включення бюджетного механізму, я як голова виконкому взяв кредит. Третьяков виступив як гарант цього кредиту. Але ми не могли знати, що ця відкрита модель буде зламана державою — були внесені зміни в законодавство, і ми не одержали не тільки фінансування, а й застави\”, — сказав він.
Однак, як стало відомо ZN.UA, гроші за вибори 2006 року прийшли на рахунок НСНУ в кінці 2007-го і про них Безсмертний, що на той час уже подав у відставку, не знав.
Видання має у розпорядженні дві платіжки за жовтень 2007-го, де НСНУ отримала від ЦВК 35 мільйонів 880 тисяч гривень. До цих документів наразі і апелює Третьяков.
У ЦВК пояснили, що справді це була застава й гроші, повернуті як відшкодування витрат на агітацію в період виборчої кампанії.
Видання уточнює, що платіж призначався не \”Нашій Україні\”, а НСНУ, який представляли на той момент, власне, Народний союз \”Наша Україна\”, Народний рух України, Християнсько-демократичний союз, Українська республіканська партія \”Собор\”, Конгрес українських націоналістів і Партія промисловців та підприємців України.
Джерело Українська правда