На Буковині відбудеться ХХХV Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі»

Чернівецька ОВА, Чернівецька міська рада та багаторічний директор фестивалю Збігнєв Ковальський підписали Угоду про його проведення.
«Буковинські зустрічі» – найбільший міжнародний фольклорний фестиваль, якому нема аналогів у Європі. Його мета – збереження та відтворення культурних традицій багатонаціональної Буковини.
«З кожним роком у фестивалі беруть участь дедалі більше фольклорних колективів, які представляють усі національні та етнічні меншини Буковини. У всіх випусках «Буковинських зустрічей» взяли участь понад 500 колективів буковинського походження», – зазначила заступниця начальника ЧОВА Юлія Грицку-Андрієш.
Разом з тим, фестиваль сприяє налагодженню та зміцненню транскордонного співробітництва. Партнерами є заклади культури та органи місцевого самоврядування Польщі, України, Румунії.
 
Довідково:
Перший фестиваль відбувся у 1990 році. Його учасниками були колективи буковинського походження з Польщі та Буковини. У наступні роки фестиваль став міжнародною ареною для представлення народної культури різних етнічних груп історичної Буковини та їх щорічного святкування. Він проходив у сімох країнах, де мешкають буковинці: в Україні, Польщі, Румунії, Словаччині, Німеччині, Молдові, Угорщині.
 
Джерело: Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації
 
 
 

peredplata