СБУ заявила про нові “схеми ухилянтів”: серед викритих – очільник військкомату та керівниця ВЛК

 
ФОТО СБУ

Служба безпеки України заявляє, що заблокувала ще 3 схеми ухилення від мобілізації у різних регіонах України.

Джерело: пресслужба СБУ, прессекретар УСБУ в Харківській області Владислав Абдула у Facebook

Дослівно: “Серед затриманих – начальник військкомату, голова військово-лікарської комісії у Харкові та завідувач кафедри одного з інститутів на Закарпатті.

За гроші зловмисники пропонували потенційним призовникам уникнути мобілізації та виїхати до Євросоюзу на підставі підроблених документів.

Вартість таких “послуг” становила від 1 до 8 тисяч американських доларів. Сума залежала від терміновості виготовлення фальшивки”.

Деталі: Спецслужба зазначає, що у Харкові викрито двох керівників: військкомату та військово-лікарської комісії в обласному центрі.

 

За даними слідства, очільниця ВЛК за гроші вписувала важкі діагнози в медкартки призовників. При цьому її спільник, військком, завіряв своїм підписом висновки про непридатність клієнтів до військової служби за станом здоров’я.

У подальшому ухилянти планували використати підробку для незаконного виїзду за кордон.

СБУ вказує, що фігуранту-військкоматівцю вже повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу: сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів та службове підроблення.

Крім того, злочинні дії керівниці військової медкомісії кваліфіковано за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

 
 

За словами речника місцевого управління СБУ Владислава Абдули, незаконними “послугами” скористалися понад 200 осіб.

На Закарпатті правоохоронці викрили завідувача кафедри соціальної роботи одного з місцевих інститутів, який продавав ухилянтам студентські квитки.

Перебуваючи у статусі голови вступної комісії вишу, він оформляв своїх клієнтів на навчання “поза конкурсом” і навіть без складання вступних іспитів.

Після зарахування до навчального закладу ухилянти претендували на відтермінування призову.

В свою чергу на Черкащині було затримано раніше судимого за розбій та бандитизм мешканця Одеси, який за гроші обіцяв ухилянту підроблені документи для виїзду за кордон.

peredplata