Родина Мунтянів на Буковині міцно вкорінилася при владі

Навіщо Мунтянам влада?

Бог нагородив чи покарав Буковину Мунтянами?..

Родина Мунтянів на Буковині міцно вкорінилася у верхніх ешелонах влади. Сам батько Іван Мунтян з часів Бауера перебуває на посадах голови, заступника голови обласної ради, депутата і голови депутатської фракції у буковинському парламенті. Він депутатом уже років зо двадцять. За цей час виросли його діти.  То ж одного за другим він і  їх зробив депутатами.

А, насамкінець, почав приводити їх до виконавчої гілки влади. Навіть тоді, коли над ним згустилися кримінальні хмари за хабар під час продажу санаторію «Брусниця», одного із синів, Артура, ввів Іван до ОДА. Молодий чоловік без будь-якого досвіду державного управління займає посаду заступника голови ОДА.

Для чого це було Іванові?

Навіщо це було голові ОДА Сергію Осачуку?

І нехай зараз голова не «відморожується»: мовляв, ніякого відношення до призначення він не мав. Нібито той конкурс виграв і т.п. Мав відношення. Погоджував кандидатуру. Хотів з ним працювати.

І що ж, вони попрацювали…

Артура Мунтяна зараз «крутять» у криміналі за підозрою у розкраданні гуманітарної допомоги. Суд уже присудив заставу майже у мільйон гривень, відсторонив від посади та зобов’язав носити електронний браслет до 4 липня.

Кажуть, що цей браслет ще недавно носив тато Артура Іван Мунтян. І тепер передав його синові.

Артура відсторонили від посади, справу закрутили. І хтозна, чи не вийдуть слідчі на інших фігурантів, які перебувають на вищих щаблях влади у Чернівецькій області. Бо ж недавно сам начальник ОВА Сергій Осачук заявив, що він координує  діяльність волонтерів на території області. Тож без цієї координації не відбувалися крадіжки гуманітарки. А якщо відбувалися без участі влади, то який з цієї влади зиск в координації. Будучи освіченою людиною, яка,  напевне, добре знала вчення старого Фройда, Осачук випадково чи ні підтвердив істину фройдизму. І вийшов таким чином сам на себе. Зараз уже справа –  за слідством та судами.

А слідчі мають версію, що Артур Мунтян привласнив 2 авта швидкої допомоги, які були передані з Італії як гуманітарна допомога Україні.

Загалом було передано 23 авта. Мунтян отримав 8. Далі закрутилось-завертілось  – і 5 авт опинилися у ГО «Невідкладна хірургічна допомога», директором і засновником якої був новопризначений (знову ж таки начальником ОВА Сергієм Осачуком, – ред.) Сергій Бродовський. Він також під криміналом. Сидів у СІЗО і вийшов за 200 тисяч гривень застави. А ці «швидкі» надавали платні послуги хворим у ГО. Під час передачі 16 тисяч гривень братові Бродовського за перевезення пораненого воїна зловмисника впіймали за руку.

Мунтян записав у свою декларацію 2 швидкі і разом з директором департаменту охорони здоров’я Олегом Чорним на митному посту контролював проходження цих авт. Тож хтозна, яке ще місце у схемах має Олег Чорний…

Сам Артур Мунтян винним себе не вважає. На суді каже, що не курує гуманітарну допомогу (то ж,  можливо, скоро доберуться слідчі і до куратора, – П.К.). Машини забирав з кордону з Румунією, бо володіє румунською мовою.

  • Не знаю, чому мене втягнуто в цю справу. Цим дискредитували не тільки ОВА, мене як особистість та заступника, але і президента. В області є політичні інтриги, – так говорив на суді Артур.

Щось подібне ми часто чуємо й від його батька Івана. Як тільки якісь недобрі речі десь починаються за участі сім’ї Мунтянів – відразу вони кричать: «Політичні інтриги!»

Далі Артур Мунтян обурився, що його, батька трьох дітей, ославили на весь світ. А прокурорка могла б поглянути йому у вічі…

І що би вона там побачила? Кришталеві чесноти?..

Згодом у суді почали говорити про підроблені підписи, про інші автівки, ввезені Василем Проданом та Іваном Мунтяном. Хоч вони це спростовують.

(Далі буде)

Петро КОБЕВКО

P.S. За розкрадання гуманітарної допомоги передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років. Сам начальник ОВА Сергій Осачук вважає цю справу недоведеною, спекулятивною. І що це є тиском на ОВА правоохоронцями Буковини.

peredplata