Із Бахмута у Вашингтон!

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя: 
-Буквально кілька годин тому президент України Володимир Зеленський вирушив у США.
Візит українського президента Володимира Зеленського стане першою його поїздкою за межі України після широкомасштабного вторгнення в країну збройних сил Росії. Планується, що Зеленський зустрінеться з Джо Байденом та виступить у Капітолії. Водночас, адміністрація Джо Байдена розпочне постаччання в Україну ракетних систем ППО Patriot, що стане сигналом про розширення військової допомоги з боку США.
Візит Зеленського до Вашингтона відбудеться менш ніж за два тижні до того, як республіканці перехоплять контроль над Палатою представників у демократів після виборів, які відбулись у США. Незважаючи на те, що ветерани Республіканської партії наполягають на тому, що вони, як і раніше, підтримують військову допомогу США Україні, кілька відомих республіканців відкрито запитують, чи продовжать США військову та фінансову підтримку уряду Зеленського.
“Вирушив до США задля зміцнення стійкості й обороноздатності України. Зокрема, із президентом США Джо Байдено обговоримо співпрацю України та США. Також виступлю в Конгресі та проведу низку двосторонніх зустрічей”, — написав президент України на своїй офіційній сторінці у Twitter. https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1605442992491450368
Раніше CNN з посиланням на джерела, близькі до переговорів, повідомило, що президенти США і України Джо Байден і Володимир Зеленський можуть зустрітися в Білому домі в середу, 21 грудня.
Відомо також, що 21 грудня Байден оголосить новий пакет допомоги Україні, куди входять і ракетні системи Patriot.
Згідно з графіком Зеленський проведе в США неповний день і вирушить назад до України. Маршрут і склад української делегації невідомий. Однак в адміністрації президента повідомили, що США консультували українську сторону з питань особистої безпеки президента України і усієї української делегації.
“У Вашингтоні в Зеленського буде дуже насичений графік. В обід Зеленський побачиться з Байденом в Білому домі, після цього буде зустріч з командою США з нацбезпеки та представниками американського уряду, потім запланована пресконференція та спілкування з журналістами”, – розповів мій колега Остап Яриш, який працює у Вашингтоні.

peredplata