ЄС оголосив про початок конфіскації резервів Росії на користь України!

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Давосу:
-Увага! Сенсація!
ЄС оголосив про початок конфіскації резервів Росії на користь України!
Країни Євросоюзу розпочали реалізацію пропозиції Єврокомісії щодо використання доходів, отриманих від $300 млрд заморожених активів Росії, на користь України, заявив міністр фінансів Бельгії Вінсент ван Петегем.
Він та його колеги підтвердили “твердий намір швидко просуватися у цьому питанні”. “Робота технічно вже розпочалася, і ми збираємося досягти швидкого прогресу”, — підкреслив ван Петегем.
Активи Центробанку Росії на $300 млрд були заморожені країнами G7 та Австралією у 2022 році після початку війни в Україні. Понад $220 млрд перебувають у ЄС: вони включають готівкові та державні облігації у євро, доларах та інших валютах. У Києві неодноразово закликали передати ці кошти на поновлення країни. Президент України Володимир Зеленський наголошував, що це буде “справедливим та законним” кроком, а також сигналом для всіх “потенційних агресорів” у світі.
У грудні 2023 року Єврокомісія затвердила механізм оподаткування прибутку від заморожених російських активів і дозволила направити отримані кошти (windfall tax) на допомогу Україні. Повідомлялося, що ЄК розраховує зібрати з цією метою до €15 млрд.
Наприкінці грудня США розпочали термінові переговори з союзниками щодо “Великої сімки” (G7) щодо використання заморожених російських активів для військової підтримки України, писала The New York Times. Білий дім наполягає, щоб Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Канада та Японія виробили стратегію для вирішення цього питання до 24 лютого – другої річниці вторгнення.
До цього США запропонували країнам G7 визнати себе “постраждалими” від російської агресії проти України і на цій підставі конфіскувати всі заморожені резерви Центробанку. Далі планується перераховувати ці кошти Києву траншами через Світовий банк чи Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). При цьому перекази будуть зараховуватися як “аванс” у рамках компенсації за шкоду від війни, яку має виплатити Росія для укладання миру.
Водночас рішення ще не ухвалені, і низці країн, включаючи США та Велику Британію, потрібно внести зміни до законодавства, щоб створити необхідні повноваження для проведення таких вилучень.

peredplata