«Команда Фі». Хто лишився вірним Фірташу та вітав його з днем народження у Відні || СХЕМИ №220

Уже понад 5 років український олігарх Дмитро Фірташ вимушено прикутий до Відня – саме там його і наздогнало правосуддя, щоправда не українське. Американські правоохоронці направили в Австрію запит на його екстрадицію через підозру в спробі підкупу посадовців із Індії – тож його можуть екстрадувати до США уже на початку липня.

Та, схоже, навіть на відстані Фірташу вдалося не розгубити свій вплив на політичне життя України – і зберегти контроль над своїм великим бізнесом і медіаімперією. А ще в нього залишилися його вірні політичні соратники, на чолі з Юрієм Бойком. Останній, між іншим, має один з найвищих рейтингів як потенційний прем’єр-міністр.

На початку травня на день народження олігарха до Відня традиційно злетілися чартери з впливовими українцями. «Схеми» розповідають, хто з іменитих українських політиків і бізнесменів прибув на іменини Фірташа – та як це може допомогти йому зберегти, а, можливо, і розширити вплив на політичне життя в Україні. Автор: Михайло Ткач Головний редактор і ведуча: Наталія Седлецька Редактор: Кіра Толстякова