Нідерланди закликали Україну не видавати терориста ДНР Bолодимира Цемаха Росії

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселю:

-Пригадуєте, 30 серпня я написав пост про те, що зрив обміну полоненими між Росією і Україною не вдався через відмову терориста ДНР Bолодимира Цемаха летіти в Росію? Пригадуєте?

Цю статтю я розмістив не лише у Facebok, але й у деяких закордонних ЗМІ. Статтю перехопило потужне нідерландське видання “NRC Handelsblad”.

Як і очікувалось, результат не забарився. Посилаючись на статтю в часописі “NRC Handelsblad” Глава Міжнародної слідчої групи (JIT), головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке (Fred Westerbeke) закликав владу України не допустити передачу Росії бойовика ДНР Володимира Цемаха. У нідерландській прокуратурі вважають Bолодимира Цемаха підозрюваним у справі щодо знищення “Боїнга” рейсу MH17, який може володіти важливою інформацією і дати цінні свідчення стосовно цього злочину.

B статті на сайті нідерландської газети “NRC Handelsblad” говориться також, що глава Міжнародної слідчої групи (JIT), прокурор Фред Вестербеке спрямував минулої п’ятниці у генпрокуратуру України лист.

У цьому листі Вестербеке пише, що на підставі інформації у ЗМІ нідерландська прокуратура розглядає Цемаха, як “підозрюваного”. Вестербеке пише, що поки не може поділитися інформацією, яка лежить в основі статусу “підозрюваний” щодо Цемаха, з його українськими колегами.

Цікавае кіно, я вам скажу. Цемаха Москві не віддавайте, але чому не віддавайте Фред Вестербеке поки що нашим правоохоронцям не може сказати.

Головний прокурор Нідерландів підкреслює “першорядне значення” того, що Цемах, перебуваючи під арештом в Україні, “залишається доступним для подальшого допиту”.

І тут у мене виникає ціла низка запитань до Глави Міжнародної слідчої групи (JIT) Фред Вестербеке. На основі яких домовленостей Україна має віддати громадянина України Bолодимира Цемаха для подальших допитів нідерландськими слідчими? На основі договору про правове співробітництво? Де вони будуть його допитувати: в Україні, чи в Нідерландах? Хто і за чий рахунок має доставити Цемаха в Нідерланди на судові засідання? Хто має забезпечити Цемаху охорону і конвой? …

Ну, от, незрозуміла мені позиція Нідерландів у цих питаннях.

N.B. Для кращого розуміння ситуації. Між Україною та Королівством Нідерландів існує Угода про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року.

(Угоду ратифіковано із заявами Законом № 2506-VIII від 12.07.2018).

peredplata