Надія є. Щоденно про злободенне. Карантин. 05.04.2020

 

За вікнами таки настала весна. Природа оживає, а місто завмирає. На вулицях людей поменшало. Але не через якісь там заходи влади. А через те, що починається усвідомлення небезпеки від к-вірусу.

Керівники міста і області не вміють комунікувати з людьми. Вони щовечора, випереджаючи один одного, красуються на екранах ТБ і в соцмережах, передають відомості з лікарень, ніби ведучі якихось шоу, а не влада, від якої люди хочуть чути про вжиті адекватні заходи, які мають полегшити життя в умовах карантину.  Замість цього маємо якісь натяки, недомовки, навіть погрози… А насамкінець  – неправду, яка швидко сприймається людьми. Через неправду  – й недовіра до влади. Невміння чи небажання сказати правду породжує страх та паніку, як це було вчора.

Напередодні пізно ввечері голова ОДА сказав, що до 13.00 всім потрібно закупити продукти на два дні і не виходити з хати до 6-ї години ранку 6 квітня.

І народ кинувся у магазини цілими кварталами, натовпами. Тобто замість того, щоби менше контактувати, люди стовпилися великими гуртами під крамницями.

Подібне рішення можемо списати на недосвідченість голови чи невміння його озвучити. Але окрім Осачука в ОДА є купа спеціалістів, радників, заступників. Чому не підкажуть вчасно і правильно?

Про мерських радників і заступників вже не йдеться. Карантинні дні і їхні дії тільки в черговий раз засвідчили, що ми зробили велику помилку, залишивши їх всіх при владі. Замість конкретних дій там триває дурнуватий піар і підкилимна боротьба за домінування при владі. А це все, разом узяте, негативно відбивається на настроях людей, на умовах, на ситуації в місті.

Їхні передачі на ТБ не повинні спричиняти панічні настрої та бути суто показовими. Навіть у цих умовах вони повинні нести певний позитив. Не можна вводити людей у темні коридори, які закінчуються стіною.  Треба їх виводити на світло, давати можливість шукати вихід: лишень за таких умов люди вам можуть повірити. Інакше біда буде всім.

І не думайте у цей час про власний піар, рейтинги і майбутні вибори. Після перемоги над хворобою все це зникне, і вас уже не виберуть. Бо ми змінимося. Перестанемо один одного обманювати. На ваші місця прийдуть інші. Тож вам тепер залишається лише думати, з яким лицем та іменем підете на спочинок після епідемії.

Трохи забагато песимізму і я тут наплодив. Чи є вихід?

Напевно, таки є. Нині вчені вже зуміли  дати прогнози на розвиток коронавірусної інфекції в  Україні. Вони обнадійливі. Пік захворювання прогнозують на 14-16 квітня. Окремі попереджувальні заходи, що вжиті в державі, не дадуть розгулятися пандемії, як це сталося в Італії, Іспанії, США та Франції. Ми мали час для підготовки до боротьби з вірусом.

Та й вже є певні напрацювання лікарів світу. Їхні досвід та методи часто дають позитивні результати. Що б не говорили про вітчизняних лікарів, а вони таки виявляють себе у цих умовах як справжні професіонали, патріоти й чесні спеціалісти. Хоча й ризикують у рази більше за нас усіх.

Про це я пишу не з якихось чуток чи чужих думок. Моя донька Ольга – лікар -інфекціоніст вищої категорії. У Чернівецькій ОКЛ працює 13 років. І вона ще з січня попереджала про небезпечну хворобу, яка не омине ні Україну, ні Буковину. Просила керівників області та охорони здоров’я готуватися  до зустрічі з к-вірусом. На жаль, не всі тоді прислухалися до її слів і прогнозів. Але  комусь щось і відклалося в голові. Тож, хоч трохи пізніше, ніж Оля прогнозувала, почали діяти.

Атака вірусу спершу припала на нашу область. Це й зрозуміло. Бо чи не найбільше заробітчан Італії, Іспанії, Франції – саме з Буковини. Та й до Китаю за товаром найчастіше літають підприємці Калинівського ринку. Тож вони й привезли вірус.

Не все тут змогли зробити, аби ці віруси вчасно ліквідувати. І, на жаль, недуга швидко поширилася містами і селами. Тепер головне – не дати хворобі розповсюджуватися з геометричною прогресією. Треба берегтися всім.

Оля зараз самоізолювалася від нас. Вона робить все, аби не створити ризики для рідних, сусідів Захищає себе і своїх колег від зараження. Те, що вона завчасно забила тривогу, таки мало певні позитивні наслідки. У лікарні для персоналу завезли необхідні засоби захисту. Тобто превентивні заходи вжиті лікарями Буковини. Це дає надію , що ми зуміємо подолати хворобу.

 Не втрачайте надії. І допоможімо один одному у цей тривожний час.

(Далі буде)

Петро Кобевко

Станом на 10:00, 5 квітня, в Україні 1251 лабораторно підтверджений випадок covid-19, з них 32 летальних 25 пацієнтів одужали. За добу було зафіксовано 156 нових випадків… 

У Чернівецькій області – 220 хворих на коронавірус.