«Слуги» пануватимуть у Чернівцях

Редакція газети «Час» роздобула соціологічні дослідження у Чернівцях. Вони проводилися у перших числах липня.

Наперед перепрошуємо читачів за те, що не можемо назвати ні соціологічну службу, ні джерела, які надали нам результати.

Доведеться нам повірити на слово, що все це проводилося відповідно до основ соціології та наукових досліджень. Згодом ви переконаєтеся у тому, що ми подаємо тільки правдиві та достовірні факти і результати. Тим паче, що окрім тих, які публікуємо, ми мали можливість побачити результати іншої соціологічної служби, яка паралельно вела свої дослідження у цей же час. Вони мало відрізняються між собою,  хіба що були зміненні окремі прізвища кандидатів на посаду міського голови.

Одні та інші дослідження робилися для внутрішнього вжитку, а не для публічності. Тому вони все ж таки заслуговують на довіру. Бо кому з тих, хто замовляв їх, хочеться ошукати себе і бути обдуреним.

У зв’язку з тим, що я не маю можливості оприлюднити особу чи осіб, які надали результати, опускаю наукову частину проведення дослідження. Ще раз наголошую, вони відповідають всім вимогам соціології.

Отож

«Слуги» пануватимуть у Чернівцях

Про це свідчать результати опитування чернівчан. Питання таке: «Якби вибори до міської ради відбулися найближчим часом. За   яку партію ви б проголосували?»

Кожний третій дорослий чернівчанин без вагань відповів, що знову підтримає на виборах партію президента Зеленського «Слуга народу».

Окрім «слуг» на сьогодні до міської ради мають шанс потрапити ще три партії.

Отже, на другому місці – «Європейська Солідарність» Петра Порошенка, яка набрала у Чернівцях 13,4% голосів.

На третьому місці, як не прикро, знаходиться Опозиційна Платформа – «За життя», партія, яка далека від української ідеї, а близька до Путіна і Росії.

За неї готові проголосувати 7,2% чернівчан.

І на четвертому місці – партія Юлії Тимошенко ВО «Батьківщина». За неї планують віддати голоси 6,7% виборців.

І все.

Партія екс-прем’єра Володимира Гройсмана «Українська стратегія» не добирає навіть 4 відсотків. За неї хочуть проголосувати 3,7 відсотка чернівчан.

Далі йдуть партії екс-Вакарчука «Голос» та «Сила і честь» Смєшка.

«Самопоміч» та РПУ Олега Ляшка можуть набрати не більше  2,5 % голосів. Разом вони б могли подолати 5-відсотковий бар’єр. Але разом вони не підуть на вибори.

І велике розчарування українців Чернівців – це партія ВО «Свобода». Вона у нашому місті може набрати менше голосів, ніж за Шарія. Це розплата за гнилу і колабораційну позицію депутаів ВО «Свобода» у міській раді. Що й говорити, коли свободівці з Чернівецької міської ради сьогодні стали членами антиукраїнської партії Шарія. Більше того, депутат від ВО «Свобода» Андрій Кандиба очолює міську організацію партії Шарія. Такої ганьби, напевне, ще не знав світ.

Чи стане слуга паном (мером)

Другим питанням соцдосліджень було: «Якби вибори мера вашого міста відбулися найближчим часом, за кого з цих кандидатів ви б проголосувати?»

Якоїсь сенсації тут не спостерігається. Хіба що знову першість утримує теперішній мер Олексій Каспрук. Йому хочуть віддати голоси  26,3 % виборців Чернівців. Це сталий електорат, думку якого неможливо змінити ні вбитими дорогами, ні зруйнованими будинками, ні гнилою інфраструктурою та постійними наріканнями мера на те, що йому хтось не дає робити. Цей електорат чомусь не побачив за 6 років при владі Каспрука, що він таки є лінивий нероба, нездатний ні на що. Такого лінивого лайдака це місто не знало за всю історію існування.

Але попри все кожний 4-й дорослий чернівчанин готовий і надалі жити у смітті, з розбитими дорогами, знищеними водопроводами, падаючими на голови балконами, з облупленими будинками. І все це повинно супроводжуватися скигленням Каспрука у соцмережах. Мовляв, я хочу зробити людям добре, але мені не дають.

 І не важливо, хто не дає. Важливо розпустити шмарклі і плакатися. А причина завжди знайдеться. Бо хто хоче щось  робити, знаходить засоби. А, хто не хоче, знаходить причини.

Друге місце з 22,7 % підтримки займає Віталій Другановський від «Слуги народу». Цього політика у Чернівцях ще добре не знають. Він засвітився публічно рік тому, коли агітував за Зеленського на президентство. Потім привів до мандатів «Слуг народу». Був податківцем. Має ресторан «Пекін». Ось і все, що про нього відомо. Це небагато. А результат вражає. Бо людину не знають, але за неї готовий віддати голос кожен 5-й чернівчанин.

На низ посунутий Віталій Михайлішин від «Рідного міста». Йому готові віддати свої голоси 10% виборців (кожний 10-й).

Далі з якогось дива з’являється прізвище взагалі невідомого чи то бухгалтера, чи то юриста партії «Європейська Солідарність» Вадима Руссу. Він набирає 8,2%. У цій партії є чимало знакових і відомих у нашому краю людей. Це й колишній в. о. губернатора Михайло Павлюк, і професор ЧНУ Сергій Добржанський, і колишня претендентка на мандат нардепа Наталія Фрунзе, і, насамкінець, голова фракції ЄС у міській раді, ветеран АТО Василь Максимюк. Їх чомусь не ввели у дослідження. Хоча всім зрозуміло, що один з цих претендентів міг би претендувати на вихід у фінал. Тобто вийшов у другий тур виборів, де обов’язково би переміг Олексія Каспрука.

 Забігаючи наперед, хочу наголосити, Каспрук у другому турі програє будь-якому іншому кандидату.

Далі плутатися під ногами на виборах може Олексій Попович від «Голосу» – 3,2%, Володимир Кедь – ОПЗЖ – 2%.

І найбільшим розчаруванням для соціологічних досліджень у Чернівцях став Іван Мунтян. Він набирає менше 2 відсотків голосів виборців. Такий низький результат – це не тільки через підозру у вимаганні 400 000 доларів хабаря від Юрія Кушніра. А й від того, що багато підприємців, бізнесменів та спеціалістів знають Мунтяна, як не вельми порядну людину, яка, прикриваючись суперрелігійністю і побожністю, творить у місті та області багато не Божих справ. Кажуть, що за це серед підприємців та бізнесменів Іванові дали кличку «полтіннік».

Отож Мунтян потягнув на дно ВО «Батьківщина», Юлію Тимошенко, свою родину і свою церкву.

Характерно, що майже 30% чернівчан ще не визначилися або готові обрати іншого кандидата. Серед них чільне місце займає одна відома краю лікарка. Якщо вона дасть згоду балотуватися на посаду мера, то всі ці соціологічні дослідження можуть поламатися в один день. І Чернівці 25 жовтня оберуть нового (чи нову) незаганжованого у партіях, альтернативного голову (чи головиху).

І тоді заживемо по-іншому. Без лінивих, зелених, голубих…