У Чернівцях бойова нічия

Газета «Час» постійно повідомляє читачів про те, як голосували, що наголосували виборці і що порахували нам рахувальники.

Чернівецька міська рада

Отже, після всіх судів-пересудів у Чернівецькій міській раді цілковито змінилися розклади сил. Як відомо, один бюлетень визначив двох депутатів: у партії «Команда Михайлішина» додався депутат Козак, воїн АТО. А  у партії «Єдина альтернатива» один депутат втрачений.

Якщо коаліцію формувати за ідеологічною основою, то до більшості увійдуть: «Єдина Альтернатива» – 10 депутатів, «Пропозиція» – 6 депутатів, «Європейська Солідарність» – 6 депутатів. Разом 22. Вони мають дуже хистку більшість. Якщо хтось якимось чином не зможе бути присутнім на сесії, то  більшість зникає.

З джерел, яким ми довіряємо, стало відомо, що задовго до другого туру голосування за мера ведуться переговори між іншими політичними силами. Зокрема, «Єдина Альтернатива» – 10 депутатів, «Слуга народу» – 5 депутатів, «Народний контроль» – 5 депутатів. Разом – 20.Тобто більшості немає. Поки що.

Бо результат виборів голови може змінити настрої кількох не дуже стійких депутатів у фракціях ЄС, «Команда Михайлішина» та «Пропозиція».

За таких розкладів, якщо виграє Клічук, він матиме свою особисту більшість. Але заради цього змушений буде віддати посаду секретаря, наприклад – Каспруку. Це небезпечно для міської ради. Бо там утворяться дві опозиції – ЄС та Василя Продана. У якийсь момент вони зможуть об’єднатися. Потім повернути назад ренегатів і отримати більшість, котра розвалить ЄА і голову Клічука.

Виграш Михайлішина матиме прогнозованого секретаря Василя Продана та його більшість.

Таким чином тільки об’єднання ЄА+ЄС+Пропозиція зможе врятувати місто від майбутніх можливих катаклізмів.

І як би цього не хотів Клічук, він змушений буде віддати посаду секретаря Василеві Максимюку з «Європейської солідарності».

Єдиним, що стане великим негативом для «Слуг народу» – це те, що Віталій Другановський не зможе зайняти посаду секретаря міської ради за жодних обставин.

Чернівецька обласна рада

Поки чекають другого туру виборів голови міської ради, в обласній раді уже кілька тижнів відбуваються сепаратні переговори. Ціна їх – місце голови облради. Кожен учасник цих переговорів вважає себе хитрішим і розумнішим за іншого.

Вони вже визначили претендентів на посаду голови та заступників і голів комісій.

Першими висвітили з Києва депутата від «Слуги народу» Володимира Жаровського. Але на місці не всі депутати СН за нього. Вони вимагають, аби раду очолив №1 списку партії, кандидат історичних наук Микола Гуйтор. Негласно цю кандидатуру підтримав голова ОДА Сергій Осачук.

Кажуть, що розкол у партії та фракції виник тоді, коли Папієв і його ОПЗЖ спробували наробити колоту в області. Вони через свого довіреного у штабі СН намагаються підпорядкувати цю партію. Сам Жаровський не піддався. Тому Папієв створив умови для розколу. Але це не вплине на інших депутатів. Бо в області Жаровського знають і йому довіряють. Тим паче, що депутати облради знаходять з ним спільну мову. Але з іншого боку сокирянський поміщик Василь Козак хоче й свою лепту внести у розкол СН.

Він у цих умовах, напевне, матиме свою вигоду і свого кандидата. Василь Козак може виставити на політичні торги Олексія Бойка, заступника голови ОДА, а раніше свого заступника. Але він також проблематично набиратиме необхідних голосів для зайняття посади голови. Бо Козак з «аграріями» не матиме більшості. Якщо аграріям з ОПЗЖ Козаку з Папієвим і Осачуком вдасться таки наробити колоту, то може статися неочікуване. В обласній раді доведеться шукати компромісну особу на голову. Вона може бути навіть з опозиційних фракцій.

Наприклад, Ольга Кобевко з ЄС, котра зараз є беззаперечним лідером громадської думки, має один із найвищих вотумів довіри буковинців та входить у 10-ку найвпливовіших жінок України. Вона одна набрала на виборах стільки голосів, скільки не мають разом названі претенденти на голову облради. Цікавим є порівняння з колишнім головою облради Михайлом Гайнічеру. Він геть зганьбив себе і свою родину на старості літ. Бо набрав всього 52 голоси. Ольга Кобевко набрала 1491 голос. І цього б вистачило на 29 “гайнічерів” в облраді.

Але зараз швидше за все в облраді відбудуться великі політичні торги. І кожна фракція матиме можливість щось придбати. Якщо не заступника, то голову комісії.

А люди?..

А хто і коли з ними рахувався?

(далі буде)

“Слуги» Буковини визначилися з Жаровським.

 

peredplata