​​У Сербії заарештовано ексгенерала СБУ, який втік з України напередодні вторгнення РФ.

У Сербії заарештовано колишнього генерала Служби безпеки України Андрія Наумова, який очолював головне управління внутрішньої безпеки Служби, а напередодні повномашстабного вторгнення Росії втік з України. Разом з ним затримано громадянина Німеччини, ймовірно, водія
Затримали генерала-втікача 7 червня на кордоні між Сербією та Північною Македонією через спробу незаконного перевезення великої суми незадекларованої валюти та коштовного каміння.
Він намагався перевезти через кордон велику суму незадекларованої готівки та коштовностей. За даними наших джерел, ідеться про щонайменше 600 тисяч євро, крупну суму в доларах, смарагди та діаманти. Точні суми та кількість дорогоцінного каміння поки не розголошується через таємницю слідства
За попередніми даними, наразі обидва затриманих перебувають у слідчому ізоляторі міста Ниш. Їм інкримінують “незаконний оборот цінних матеріальних активів”. За сербським законодавством, відповідальність за таке правопорушення складає від 1 до 12 років ув’язнення. Суворість покарання залежить від обставин скоєння злочину та розміру “активів”
Офіційної інформації щодо затримання громадянина України та обставин, за яких це затримання відбувалося, Сербія Україні досі не надала. Та й Наумов, за даними наших джерел, за консульською підтримкою до своєї держави не звертався. Тож не виключено, що наразі скандальний генерал СБУ намагається “купити” собі свободу у представників сербських “компетентних органів”

peredplata