Будівництво на скандальній ділянці у центрі Чернівці: мешканці протестували біля виритого котловану

Мешканці вулиці Шептицького вийшли на пікет проти будівництва житлових будинків на ділянці на вулиці Шептицького, 7.

Люди стояли поруч з виритим котлованом, розміром у понад п’ять метрів, пише molbuk.ua.

Організатором акції була депутатка міської ради Тетяна Шепелько. Вона запевняє, що забудовник не має дозволів на будівництво від міністерства культури, адже ділянка розташована в історичному ареалі міста.

“Я з 26 липня звертаюся до міністерства культури щодо відсутності дозволів на будівництво у забудовників у буферній зоні ЮНЕСКО. Була перевірка з департаменту культури Чернівецької ОВА, зафіксували факт будівництва, але жодних документів на заборону з міністерства так і немає”, – розповідає Тетяна Шепелько.

Конфлікт щодо земельної ділянки триває з 2005 року. Раніше забудовник планував звести торгово-офісний центру і мав дозвіл на земельну ділянку, площею 0,06 га. На іншій частині мали звести спортивний майданчик для учнів трьох шкіл. Згодом забудовнику дали дозвіл на усю ділянку, але з умовою, що він має зробити спортивний майданчик. За усі ці роки роботи не були виконані. А з 2017 року забудовник подав проектну пропозицію на зведення багатоповерхових будинків. Міська рада тоді подала на забудовника до суду. Але, як запевнив на одній із пресконференцій мер Роман Клічук, забудовник отримав усі дозволи через суд, тому розпочав будівництво.

30 червня 2022 року замовник отримав дозвіл на початок будівельних робіт в апеляційному суді. У липні прокуратура розпочала розслідування щодо можливого зловживання службовим становищем посадовцями міської ради, які погодили та уклали із забудовником додатковий договір, що суперечить інтересам територіальної громади.

Тим часом мешканці запевняють, що у забудовника немає необхідних документів на підготовчі роботи. Через це вони неодноразово викликали поліцію, але будівництво триває і далі.

“Я живу у двоповерховому будинку на провулку Турецькому. Мій будинок без фундаменту і коли відбувається будівництво, він хитається. Я не хочу залишитися без будинку”, – каже чернівчанка Світлана Осадчук.

Люди обурені, що забудовник зрізав майже 60 дерев, розрив пагорб і на його місці зараз глибокий котлован. Тут хочуть звести дві двоповерхівки і спортивний майданчик значно меншого розміру, ніж був.

Представник проектного бюро Олександр Іванов-Толпінцев, яке розробляло проєкт будівництва, запевнив мешканців, що тут зводять об’єкти, які принесуть користь місту. Також запевнив, що функціонуватиме і спортивний майданчик.

“В одному з будинків буде підземний паркінг. Зараз паркінги у центрі міста дуже потрібні. Крім того, він може слугувати укриттям. Зробимо і сучасний дитячий майданчик за усіма необхідними нормами, з якісним гумовим покриттям”, – сказав пан Олександр.

Він показав дозволи на початок будівництва від міської ради, рішення судів та документ від Держгеокадастру, у якому йдеться, що документації зі встановленими межами історичного ареалу Чернівців немає. Але не надав дозволу від мінкульту. Запевнив, що будівельні роботи продовжаться, адже забори на їх проведення немає. Тим часом мешканці запевнили, що продовжаться протестувати проти незаконного будівництва у центрі міста.