Капут Фірташеві у Чернівцях

“Нафтогаз” хоче відключити Чернівцігаз через борги за газ

Чернівцігаз потрапив до переліку восьми компаній, які “Нафтогаз” вимагає відключити від газопостачання через борги. Сумарний їх борг за газ, відібраний на власні виробничо-технологічні потреби, перевищив 4,4 млрд грн. 

Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”, дочка НАК “Нафтогаз України”, вимагає відключити від газопостачання вісім облгазів: Дніпрогаз, Дніпропетровськгаз, Луганськгаз, Харківгаз, Харківміськгаз, Чернівцігаз, Мелітопольгаз і Маріупольгаз. 

Уряд ще в березні 2022 року зобов’язав “Нафтогаз” постачати природний газ виробникам тепла, обл- та міськгазам у рамках покладення спеціальних обов’язків. Облгази доставляють газ споживачам, і в процесі відбирають газ із системи на власні виробничо-технологічні потреби, неважливо — є в них самих договір із постачальником чи немає.  

Вісім облгазів не змогли укласти договір з “Нафтогазом” на спеціальних умовах. За законом, без підписаного договору облгази автоматично стали клієнтами резервного постачальника газу — постачальника “останньої надії” (ПОН), тієї ж ГК “Нафтогаз України”, проте за вищою ціною газу. В результаті, сумарний борг цих облгазів за газ, відібраний на власні виробничо-технологічні потреби, перевищив 4,4 млрд грн. станом на  1 листопада.  

Керівник ГК “Нафтогаз України” Сергій Беляєв звернувся до Оператора ГТС України з вимогою через борги виключити облгази з реєстру ПОН, а отже — позбавити останнього законного способу отримувати газ. Після цього Оператор ГТС має або спробувати відключити облгази (що незаконно), або дозволити свідому крадіжку газу із системи (теж сумнівно з погляду закону).  

 Наразі в списку, наданому ГК “Нафтогаз України”, вісім обл- і міськгазів із прострочкою погашення боргу. При чому, за іронією частина цих облгазів знаходяться під безпосереднім керівництвом “Нафтогазу України”. Який облгаз заборгує достатньо, щоб “Нафтогаз” подав на відключення його і всіх його споживачів — питання часу. 

peredplata