Картопля по 27 грн за кг: ЗМІ дізнались першу версію цін від іншого постачальника для ЗСУ

 
Фото: Міноборони

Журналісти дізнались першу версію цін на овочі в контракті, укладеному Міноборони на постачання продуктів військовим із ТОВ “Гарна справа”.

Джерело: Bihus.Info із посиланням на видаткові накладні та копію контракту на постачання продуктів 

Деталі: Bihus.Info отримав від військових копії видаткових накладних, за якими їм здійснювалось постачання продуктів у січні-лютому. Ціни у накладних, як наголосили військові, виглядали зависокими для січня.

Зокрема, ціни на овочі в договорі з ТОВ “Гарна страва” навіть вищі, ніж з компанією “Актив компані”, яка продавала яйця по 17 грн за штуку.

Картопля у першій, річній версії договору та у накладних мала постачатись по 27 грн/кг (з ПДВ), капуста – по 33 грн/кг, буряк – по 30 грн/кг. Водночас компанія купляла картоплю в січні по 7,2-10,5 грн (з ПДВ), капусту –  до 12,5 грн/кг, буряк –  до 11 грн/кг.

Таким чином, різниця між закупівельною ціною і ціною поставки у січні становила по картоплі 16,5-19,8 грн, капусті – від 20,5 грн, буряку – щонайменше 19 грн на кг.

Директор із закупівель ТОВ “Гарна страва” повідомляв, що за рахунок підвозу продуктів на фронт собівартість доставки доходить до 10 грн за кг продукції.

Bihus.Info наголошує, що Міноборони змінило всі договори з компаніями у лютому – ціни знижені на низку позицій, а строки договорів скорочені  до трьох місяців. Зокрема, по всім вищезгаданим згаданим овочам у договорі з ТОВ “Гарна страва” ціна впала на 7-10 грн за кг.

Міноборони не оплачувало січневі поставки за першою версією укладених контрактів. Проплати зупинили після скандального розслідування про завищені ціни на яйця у договорі з ТОВ “Актив компані”. Продукти, поставлені військовим в січні-лютому 2023 року, будуть оплачуватись за скоригованими цінами.

Передісторія: