У Чернівецькій області суттєво подорожчали овочі, молоко та інтернет і майже непомітно подешевшали рис, яйця, гречка та олія

 

Цінова ситуація на споживчому ринку Чернівецької області в лютому 2023 року

На споживчому ринку Чернівецької області ціни в лютому 2023 року порівняно з січнем 2023 року зросли на 1,0%, а з початку року – на 1,8%(в Україні порівняно з попереднім місяцем ціни зросли на 0,7%, з початку року – на 1,5%).

На продукти харчування ціни збільшилися на 2,0%.

Так, найбільше подорожчали овочі (на 13,1%) та молоко (на 4,3%). Також зросли ціни на рибу та продукти з риби (на 2,9%), масло (на 1,7%), хліб (на 1,2%), сир і м’який сир (творог) (на 0,7%).

Водночас подешевшали рис (на 2,5%), яйця (на 1,0%), крупи гречані (на 0,9%), олія соняшникова (на 0,6%).

Ціни на безалкогольні напої зросли на 2,4%, на алкогольні напої та тютюнові вироби – на 0,9%.

Збільшилися ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла на 2,3%, зокрема, ціни на товари і послуги для щоденної підтримки будинку зросли на 6,5%. 

Ціни у сфері охорони здоров’я зросли на 1,8% за рахунок подорожчання амбулаторних послуг на 3,9%.

Зафіксовано підвищення цін у сфері зв?язку на 1,4%, що спричинено  в основному зростанням вартості послуг інтернету на 4,9%.

Натомість ціни на транспорт знизилися на 2,2%, що головним чином зумовлено зменшенням вартості цін на паливо та мастила на 4,7%. 

Одяг подешевшав на 1,0%,  взуття – на 1,4%.

Вартість послуг ресторанів та готелів, а також у сфері освіти не змінилася.

 

Начальник                                                                   Тетяна САРЧИНСЬКА

 

Алла САМОЙЛОВА

https://buknews.com.ua/page/u-chernivetskii-oblasti-suttievo-podorogchaly-ovochi-moloko-ta-internet-i-maige-nepomitno-podeshevshaly-rys-iaitsia-hrechka-ta-oliia.html

peredplata