Керівник БЕБ будує готель на курорті Буковини, а його дружина наживається на Укрзалізниці

Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ

FacebookTwitterTelegram

В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info.

Федоров в статусі виконуючого обов’язки керує Бюро економічної безпеки з квітня 2023 року. До цього він, згідно з офіційною біографією, більшу частину життя пропрацював у СБУ, лише раз ненадовго відлучившись на Київську митницю. 

В єдиній публічній декларації Федорова за 2020 рік вказано, що він мешкав в оформленій на батька квартирі (ЖК бізнес-класу, 130 кв.м.), паралельно будуючи приватний будинок на 300 кв.м. на березі Дніпра у Кийлові. Там же сказано, що його дружина Ольга вела якесь будівництво в с.Мигове, де розташований лижно-відпочинковий комплекс та національний природний парк. Одну земельну ділянку в цьому селі дружина Федорова придбала в 2017 році, ще одну сам СБУшник приватизував у 2018 році.

Вже у березні 2023 дружина Федорова зареєструвала у Миговому недобуд – чотири садові будинки зі ступінню готовності у 40%. Як з’ясували журналісти Bihus.Info, на ділянках Федорових триває будівництво готельного комплексу і найбільш готовими зараз виглядають двоповерхові таунхауси зі зрубу. 

Водночас сам комплекс займає не лише ділянки очільника БЕБ із дружиною, а цілий пагорб, “нарізаний” на два десятки земельних ділянок, що належать різним людям.

Зокрема, 5 ділянок знаходяться у власності Олександра Карпенка та його родини. Карпенко – генерал СБУ, колишній замголови Служби й ексочільник Донецького главку, тобто ексначальник Федорова, який раніше також служив у Донецькому СБУ (родом вся його родина зі Слов’янська).

Ще 2 ділянки – у Олександра Куця з дружиною. Це ще один генерал СБУ, теж свого часу очолював Донецький напрям, а з літа минулого року призначений на посаду начальника Управління СБУ в Харківській області.

Також 4 ділянки розписані на Наталію Удалову та Марію Онуляк, чиї сини теж служать чи служили в СБУ.

 

Окрім цього, дружина Федорова має понад 20 різноманітних бізнесів по всій країні: за останні 6 років її завели засновницею або ж співзасновницею в компанії, які спеціалізуються на торгівлі – паливом, ліками, меблями і рибою, пасажирських перевезеннях і бурінні свердловин, освіті й технічних дослідженнях. Окрім того вона є співвласницею вітроелектростанції на Миколаївщині, котру, як і готель в Миговому, збудувала разом з родичкою іншого СБУ-шника Євгенія Гречина. 

Бізнес дружини Федорова викликає багато запитань. Починаючи від того, яким коштом їй за декілька років вдалося масштабуватися до такої кількості проектів (одне лише будівництво ВЕС обійшлося в понад 200 млн грн), і закінчуючи тим, на чому саме вона заробляє. Так, наприклад, її фірма “Глобальні технології майбутнього” з 2022 року постачає запчастини ремонтним заводам Укрзалізниці із загальною сумою контрактів в понад 50 млн грн. При цьому, сама компанія не займається виробництвом, а лише перепродає запчастини з націнкою в 100%.

Федоров відмовився зустрічатися із журналістами й відповідати на питання про походження статків та способи ведення бізнесу. Натомість він прислав формальну відписку, яка не містила відповіді на жодне поставлене йому питання.

Дружина очільника БЕБ продає заводам Укрзалізниці деталі з подвійною націнкою і має ще 20 інших бізнесів

Компанія дружини в.о. Директора Бюро економічної безпеки Едуарда Федорова продає діоди ремонтним заводам Укрзалізниці. Ціна продажу деталей заводам у півтора-два рази перевищує ціну, за якою фірма купує їх у виробника. Про це повідомляється в сюжеті “Брейкінг БЕБ” Лесі Іванової на Bihus.Info.

https://bihus.info/ochilnyk-byuro-ekonomichnoyi-bezpeky-buduye-gotel-na-kurorti-razom-z-dvoma-generalamy-sbu/