Третій за розміром активів російський держбанк втратив доступ до операцій з доларами

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Останній канал зв’язку між Россельхосбанком і американським JP Morgan, що діяв у рамках “зернової угоди” поза системою SWIFT, перестав функціонувати. Це останній російський банк такого масштабу, який втратив доступ до конвертованої валюти.
Третю добу третій за розміром активів російський держбанк втратив доступ до операцій з доларами, який йому вийнятково надала влада США в рамках участі Росії в Зерновій угоді. Передбачалося, що кореспондентський рахунок у JP Morgan використовуватиметься для валютних транзакцій щодо оплати російського продовольства.
“Прямий канал, встановлений між Россельхоспбанком та американським JP Morgan, який у західних столицях та ООН намагалися представити як робочу альтернативу SWIFT, був закритий 2 серпня”, — повідомила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.
Вона додала, що позиція Москви щодо зернової угоди залишилася незмінною: спочатку виконання російських умов, а потім повернення Росії до угоди, яка торік дозволила вивезти з українських портів понад 30 млн тонн зерна.
Ну, ось! Позиція зрозуміла. Чи зможе її змінити президент Туреччини Реджеп Ердоган, який планує до середини серпня зустрітись з Володимиром Путіним і навернути його назад до Зернової оборудки?
Цікаво, які у Ердогана залишились козирі, щоб побити кзарти Путіна?
 
 
 
 

peredplata