“Дружба та братство – найбільше багатство”.

Ніби проста, навіть очевидна фраза, але коли почуєш, то час від часу повертатимешся, звірятимешся і за підсумком усвідомиш, що це твердження «працює» на всіх рівнях відносин – між людьми, спільнотами, країнами.

На щастя, Україна має справжніх друзів, підтримка яких зараз, у час жорстких випробувань, просто приголомшлива!
І тому дуже символічною вийшла наша ще одна нумізматична прем’єра, яка відбулася у День Незалежності України.
Це наш спільний із центробанком Польщі набір монет із назвою: “Дружба та братство – найбільше багатство”.
Ним ми хочемо засвідчити міцну дружбу між Україною та Польщею. Дружбу давню, яка саме в цей трагічний період відобразила нашу глибинну суть – братерство.
Перші екземпляри набору сьогодні я мав нагоду презентувати Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Польща в Україні Бартошу Ціхоцькому. Із вдячністю та гордістю за надзвичайно високий рівень відносин між нашими країнами.
Монети дуже виразні.
За формою – це дві абсолютно рівні половини, які в результаті поєднуються в одну зрозумілу кожному форму серця. Вони мають спільні номінали – 10 гривень та 10 злотих. Зображають двох господарів, які сидять за одним столом. Їх звела спільна доля. Вони ділять хліб і п’ють вино з одного келиха. Кажуть, що ділити хліб – це розділити долю.
Так і є. І українці безмежно вдячні польському народу за щиросердність та неоціненну допомогу.
Я вдячний центральному банку Польщі, його голові професору Адаму Глапінському за цей спільний витвір, який є свідчення сучасності та важливого відрізку історії обох країн і європейського континенту загалом.

peredplata