Яким майном володіють нардепи з Буковини, які утрималися від голосування за відкриття е-декларацій

Верховна Рада у другому читанні проголосувала за відновлення електронного декларування чиновниками, проте залишила закритими реєстри цих декларацій, оскільки поправка №371 до документа набрала всього 199 з 226 необхідних голосів.

У переліку поіменного голосування серед тих, хто виступив “проти” – два нардепи, утримались загалом 29 осіб, взагалі не голосували – 87 депутатів зі всіх фракцій.

Серед фракції Слуга народу 177 осіб проголосували “за” поправку до законопроєкту №9534, “проти” – один, 18 утримались, не голосували 55 депутатів.

Серед тих, хто “утримався”, – двоє “слуг”-нардепів із Буковини – Георгій Мазурашу та Валерій Божик.

Якими ж статками володіють народні обранці, чому не хочуть їх показувати публічно?

У декларації за 2020 рік Георгій Мазурашу вказав дві земельні ділянки та квартиру в Чернівцях, а також будинок, яким він безоплатно користується в Чернівцях. Також він із 2019 року орендував будинок у Броварах на Київщині і земельну ділянку там же.

Автомобілів родина станом на 2020 рік не мала.

Нардеп у 2020 році заробив 505 432 гривні в Раді, а 553 гривні отримав як подарунок від Чернівецької облради. Зарплата дружини політика того року склала 103 077 гривень.

Мазурашу і його дружина станом на 2020 рік не тримали грошей у банку. Готівкою в них було 77 тисяч гривень, 27 тисяч доларів і три тисячі євро.

Як відомо, ще колишній міський голова Чернівців Микола Федорук виділив Георгію Мазурашу, який на той час працював спортивним журналістом, квартиру на вулиці Конституційній (колишня 28 Червня).

У 2016-му році у квартирі сталася пожежа. Небайдужі зібрали кошти для погорільців. А друзі Георгія Мазурашу зареєстрували е-петицію з вимогою “надати належні умови для проживання заслуженому журналісту Мазурашу Г.Г.”

Автор петиції Олександр Білоус зазначав у тексті:

“Я от собі лежу на курорті та дізнався, що у Георгія Мазурашу згоріла квартира.
Георгій разом із двома хлопаками та дружиною Ольгою живе у напівпідвалі у центрі міста, який важко назвати квартирою. Його колись, ще за часів свого мерства, вділив Микола Трохимович, за, що звісно треба подякувати йому. Я декілька разів заходив в гості до Гріши, але тільки через тактовність не буду казати про умови, але в таких умовах жити не можна!!!! Ще й з дітьми”.

Білоус закликав допомогти журналістові.

“Невже людина, яка стільки зробила для спорту, для спортсменів, просто, як активіст, журналіст не заслужив від міста на просто нормальні умови життя?!?! Ну не вміє він “купи – продай”…. Невже влада міста не може виділити ті квадратні метри?! Або обміняти!?” – написав О. Білоус.

Петиція набрала 258 голосів із 250 потрібних. Уже невдовзі на сесії міськради у тому ж 2016-му році депутати 22-ма голосами підтримали виділення Мазурашу земельної ділянки для зведення будинку на вулиці Жасмінній.

За даними декларації за 2019-ий рік, у Верховній Радій Валерій Божик заробив понад 160 тисяч гривень. Отримав понад 17 тисяч гривень за роботу в Раді адвокатів Чернівецької області та 54 тисячі гонорару від герцаївського лісництва.

На банківських рахунках депутат зберігав понад 120 тисяч гривень, готівкою — 310 тисяч гривень, 46 тисяч євро та 52 тисячі доларів.

Валерій Божик станом на 2019-ий рік мав машину Mazda 2008 та Toyota Camry 2017 року. В Києві орендував квартиру. Спільно з дружиною володів будинком та земельною ділянкою.

На фінансування виборчого фонду витратив майже 600 тисяч гривень.

Пізніше петиція військовослужбовця Олександра Ябчанки з закликом до президента накласти вето на законопроект ВР і негайно відкрити реєстр декларацій, набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

peredplata