Апеляційна палата залишила під вартою ексначальника Чернівецької митниці

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього начальника Чернівецької митниці Державної фіскальної служби Миколу Салагора. НАБУ і САП підозрюють його у співорганізації зловживань під час розмитнення товарів.

Таке рішення 29 квітня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Салагора на два місяці. Альтернативою йому визначили 60 млн грн застави. Захисник підозрюваного подав скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного (Салагора – ред.) залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 17 квітня 2024 року залишити без змін. Ухвала є остаточною, набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає», – йдеться в рішенні.

Також суд залишив під вартою учасника злочинної організації Ігоря Савка та заступника начальника митного поста «Чернівці» Чернівецької митниці Миколу Нікулеску.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру 11 особам у створенні злочинної організації на Чернівецькій митниці. За версією слідства, підозрювані організували незаконне ввезення через митний пост «Вадул-Сірет» товарів з Туреччини (одяг, взуття, аксесуари), оформлюючи транспорт з ними як порожній або маскуючи їх іншими товарами зі значно меншою митною вартістю.

За останньою схемою, службові особи митного поста на підставі підроблених документів забезпечували позачерговий пропуск вантажівок без проведення митного огляду. Надалі транспорт їхав до складів підприємців, де високоліквідні товари вивантажували та реалізовували, а завантажені замість них товари прикриття доставляли на митний пост «Чернівці» для завершення оформлення та сплати занижених платежів.

peredplata