У Чернівецькій області вводяться вимушені аварійні відключення світла – ОВА

Відсьогодні, 14 травня, у Чернівецькій області та інших регіонах України вводяться вимушені аварійні відключення електроенергії для промислових споживачів. Відповідні обмеження діятимуть у період з 16:00 до 07:00 ранку середи. 

Таке рішення було ухвалено НЕК “Укренерго”.

Крім того, сьогодні з 21:00 до 24:00 контрольовані аварійні відключення будуть запровадженні для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. При цьому енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежуватиметься.

Причиною масштабних відключень є значний дефіцит електроенергії в енергосистемі внаслідок російських обстрілів енергооб’єктів та зростання споживання електрики через похолодання. Також обмеження запроваджуються через застосування системи глибокого аварійного відключення споживачів (СГАВ).

Завтра, 15 травня, для промислових споживачів аварійні обмеження потужності будуть діяти протягом всієї доби – з 00:00 до 24:00.

‼️Чернівецька ОВА закликає побутових споживачів максимально зменшити використання енергоємних побутових приладів протягом пікових годин, особливо з 17:00 до 23:00. Це допоможе розвантажити енергосистему.

Представникам бізнесу та промислових підприємств у години максимального навантаження рекомендовано за можливості задіяти альтернативні джерела енергопостачання. Це дозволить зберегти стабільність роботи енергосистеми.

Обмеження запроваджуються для збереження стійкості об’єднаної енергосистеми України в складних умовах дефіциту потужностей та триватимуть до поліпшення ситуації з електропостачанням. Також відключення застосовано для забезпечення недопущення порушення синхронної роботи об’єднаної енергосистеми України з енергосистемою Європи.

Джерело: Чернівецька ОВА 

peredplata