Чернівці, які обслуговує “Чернівцігаз”, серед “лідерів” з цін на газ для населення.

Для українців у листопаді зросла ціна на газ: у середньому роздрібні ціни по регіонах зросли на 12,57%. Але ціна на газ традиційно відрізняється залежно від регіону, відповідного тарифу на розподіл, від націнки, яку встановлює кожен газзбут самостійно.

Тарифи на газ у листопаді збільшилися після того, як “Нафтогаз” підвищив відпускні ціни для газзбутів – з 4272 гривень до 4899 гривень за тисячу кубометрів (ціна без ПДВ і транспортних витрат).

Так, найбільше за газ у листопаді заплатять жителі Миколаївщини, а саме – 7091 гривню за тисячу кубометрів (+12,19% у порівнянні з жовтнем), свідчать дані консультаційного центру для населення “ГазПравда“.

Найвищу ціну за газ у листопаді платитимуть споживачі, яких обслуговують:

  • “Миколаївгаз” – 7091 гривню за тисячу кубометрів (+12,19% у порівнянні з жовтнем),
  • “Рівнегаз” – 7085 гривень (+12,20%),
  • “Газовик” – 7086 гривень (+12,19%).
  • “Чернівцігаз” – 7082 гривень (+12,18%)

Найменше за газ платитимуть споживачі, яких обслуговують:

  • “Київгаз” – 6468 гривень (+13,52%),
  • “Кременчукгаз” – 6478 гривень (+13,49%),
  • “Харківміськгаз” – 6537 гривень (+13,36%).

Мапа роздрібної ціни на газ у листопаді в областях України / Інфографіка “ГазПравда”

Джерело: Версії

ДОВІДКОВО: 

В Чернівецькій області за газ боргують 71% споживачів

 Станом на 1 листопада 2019 року мешканці Чернівецької області заборгували за газ понад 500 млн грн. Це майже на 6 % більше, ніж минулого року.

 Через збільшення неплатежів за газ, у жовтні цього року ТОВ «Чернівцігаз Збут» направив 2 899 доручень на відключення боржників, які ухиляються від сплати. Найбільші борги за газ у жителів Чернівців, Вижницького та Новоселицького районів області.

 З жовтня поточного року розпочалася монетизація пільг, яка стосується 40 тис. клієнтів ТОВ «Чернівцігаз Збут». Через те, що державну допомогу на газ вони надалі отримують грошима, ці пільги не враховуються в рахунках за газ, тому їм необхідно сплачувати повністю.

 Адже наявність у споживача простроченої заборгованості за газ може привести до позбавлення його державної допомоги та стати причиною припинення газопостачання через борги.

 «Клієнтам компанії, які отримують готівкою державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно самостійно сплачувати за послуги газопостачання в повному обсязі та контролювати стан особового рахунку за допомогою онлайн сервісів або ж через відвідування Центрів обслуговування клієнтів», – розповідає директорка ТОВ «Чернівцігаз Збут» Катерина Параска.

 На початок листопада 2,4 тис. субсидіантів мають прострочену заборгованість за газ понад 340 грн. Для отримання субсидії їм необхідно терміново вирішити питання розрахунків за отримані послуги газопостачання. Зі свого боку, ТОВ «Чернівцігаз» інформує УПСЗН щодо наявності у пільговиків та субсидіантів заборгованості за спожитий природний газ.

 Наразі, в Чернівецькій області заборгованість пільговиків та субсидіантів становить 30,3 млн грн.