У «Чернівцігазі» висловились щодо «тарифних» бунтів: ситуацію «розкачують» політики.

У компанії “Чернівцігаз” вважають, що ситуацію із перекриттям автомобільних трас в Україні у рамках “тарифних” протестів “підігрівають” окремі політичні діячі.

Про це голова правління АТ “Чернівцігаз” Віктор Горда повідомив сьогодні в ефірі телеканалу “Чернівці”.

 

Зокрема, обурення громади щодо необхідності сплачувати гроші за доставку газу Горда назвав “зовсім не новою розмовою”.

“Вона постійно виникає напередодні будь-якого гатунку виборів. Ця ситуація почала розкачуватись саме перед місцевими виборами. І це вже просто “відголоски” того підготовленого інформаційного поля і тієї роботи, яку провели певні депутати. Дуже добре, що вони не стали депутатами”, – повідомив керівник “Чернівцігазу”.

“З року в рік ми спостерігаємо за цією тенденцією. Чим більше виборів, тим більше хвиль саме цього гатунку. Відповідь дуже проста: ці люди безвідповідально говорять своїм виборцям те, що вони хочуть чути”, – додав Горда.

Водночас він зауважив, що днями зустрічався з міським головою Чернівців, з яким поспілкувався щодо ймовірності повернення у власність територіальної громади міста газові мережі.

“Йому також довели інформацію щодо мереж, громад повернення і всього іншого… Міфічні розмови про Мукачево, та інші приклади, які не мають під собою нічого… Так ось, за реальністю, за тією інформацією, яка зараз є, з 1000 км газопроводів, які знаходяться на території Чернівців, 700 км – це державні мережі, і 50 км належать громаді”, – сказав Горда.

“Така сама ситуація є і по всій області. Тобто, люди, які будували за свої кошти мережі, насправді після того, як їх збудували, подарували їх своїм місцевим громадам – або селищним радам, або іншим місцевим органами самоврядування. А в органах місцевого самоврядування їх віддали або в державну власність, або уклали договори з газорозподільчими компаніями на обслуговування мереж без права переходу в право власності”, – додав він.

Раніше повідомлялося, що в Україні на тлі “тарифних” протестів знизилась ціна на доставку газу, проте у Чернівцях вона залишається однією з найвищих.