У Чернівцях мають знести частину незаконної забудови біля готелю “Турист” — рішення суду.

Олена Дуняк

У Чернівцях мають у шість разів зменшити площу забудови на вулиці Героїв Майдану біля готелю “Турист”. Власники не мали дозвільних документів на зведення п’ятиповерхового будинку.

Про це йдеться у рішенні Шевченківського суду в Чернівцях.

З п’яти побудованих поверхів має залишитись один, сказав у коментарі Суспільному начальник інспекції архітектурно-будівельного контролю Сергій Пижівський. Будівлю мають перебудувати відповідно до дозвільних документів.

У Чернівцях мають знести частину незаконної забудови біля готелю "Турист" — рішення судуСуспільне Буковина

Демонтаж має оплатити колишня власниця забудови Аліна Гемблюк. Суд визнав недійсною угоду, за якою їй подарували недобудову.

Журналістам Суспільного не вдалось сконтактувати з Аліною Гемблюк. Номери, вказані у компаніях, якими вона володіє, недійсні.

Що відомо

  • Недобудова на вулиці Героїв Майдану була власністю підприємства «Краяни». Засновницею була Аліна Гемблюк. Фірма подарувала їй будівлю.
  • Опісля зміни засновниці Аліни Гемблюк у 2019 році, у фірми тричі змінювались керівники. Раніше журналісти Суспільного з’ясували, що двоє із них проживали в одному будинку з Гемблюк.
  • У травні 2020 року Чернівецька міська рада подала до суду на власницю забудови. У суді міськрада вимагала скасувати рішення державних реєстраторів та визнати договір дарування між компанією “Краяни” та Аліною Гемблюк недійсним.