Ціна гектара в Україні

Вартість одного гектара після відкриття з 1 липня 2021-го ринку сільськогосподарських земель складе близько $2 тис.,

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко в інтерв’ю Радіо НВ.

Він назвав запуск ринку своїм головним завданням на посаді міністра агрополітики.

Лещенко впевнений, що з липня ринок запрацює, водночас за його словами, серед учасників ринку передумов до великого попиту на наділи немає.

“Купівля землі – сьогодні більш вигідна транзакція, ніж покупка однокімнатної квартири в Києві. Сьогодні в Україні немає земель сільськогосподарського призначення, які не обробляються. Навіть на пісках в Житомирській області у нас люди обробляють землю, бо це високомаржінальний прибутковий бізнес”, – сказав Роман Лещенко.

Як зазначив міністр, на сьогодні оренда землі в Україні становить не менше $150 за гектар. І вона щороку зростає. І, безумовно, цей пасивний дохід цікавий всім. Чиновник додав, що земля – це краще будь-якого депозиту, оскільки її капіталізація зростає щороку, а орендна плата збільшується щорічно.

“Тому продавати землю не потрібно. Це класний актив, який буде приносити стабільно гроші”, – вважає Лещенко.

Згідно з законом про ринок землі, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів зможуть купувати виключно громадяни України.

З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тис. гектарів землі. Питання про те, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.