Відсьогодні ФОПи можуть подати заяву на фінансову компенсацію

Від 19 квітня 2021 року фізичні особи-підприємці у регіонах «червоної» зони мають змогу подати заяви на фінансову компенсацію від держави. Залишити заяву на виплату в розмірі 8 000 гривень можна через онлайн-сервіс державних послуг “Дія”. Про це на повідомляє Міністерство розвитку громад та територій на своїй сторінці у Фейсбук. 
– Місцеві громади, які наразі перебувають у “червоній” зоні, мають розглянути можливість виплат для ФОП – додатково до гарантованих грошей від держави, – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Виплати можуть отримати ФОП та наймані співробітники підприємств, які зазнали збитків від карантинних обмежень у “червоних” зонах. Окрім цього отримати допомогу можуть ФОП, чий КВЕД є у переліку Кабміну, а також ФОП-пенсіонери та ФОП з інвалідністю, які звільнені від сплати ЄСВ.

Подати заяву на отримання фінансової компенсації можна протягом 30 днів від того моменту, як область, у якій ви мешкаєте, опинилась у “червоній” зоні. Для цього потрібно зареєструватися на порталі або в додатку Дія https://diia.gov.ua/ за допомогою електронного підпису або BankID.
У розділі “Послуги” обрати “Пенсії, пільги та допомога”, потім “Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам”.
В заяві потрібно вказати ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію і номер паспорта, адресу реєстрації ФОП, номер банківського рахунку IBAN і Згоду на обробку даних.
Після подання заяви виплати будуть нараховані на вказаний рахунок IBAN.