Данілов розповів, чому РНБО не вводила санкції щодо бізнесмена з Буковини Павлюка.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов розповів, чому Радбез не застосовував санкції щодо бізнесмена з Чернівецької області Іллі Павлюка, якого ЗМІ називали “королем контрабанди Західного регіону”.

Про це посадовець розповів у інтерв’ю журналістам Української правди.

Зокрема, Данілов сказав, що “неодноразово чув це прізвище”.

“Більш того, нещодавно побачив його обличчя в перший раз. Я не спілкуюся з депутатами. У мене принципова позиція…”, – сказав секретар РНБО.

На репліку журналістів, що Павлюк не є депутатом, Данілов сказав:

“Я не спілкуюся з депутатами і з тими людьми, яких ви називаєте. Тому що зі мною доволі небезпечно спілкуватися, тому що я – людина, яка може сказати “ні” відразу. Більш того, я про це кажу тим, хто хоче попасти до мене на прийом, тому у мене відвідувачів майже немає”.

Водночас УП поцікавилась у Данілова, чи чув він, що ЗМІ раніше називали Павлюка “королем контрабанди Західного регіону” і чи в РНБО вивчали цей кейс. Посадовець відповів:

“Я хочу, щоб ви розуміли, в який спосіб працює РНБО. Для того щоб ми починали це питання вивчати, нам треба, щоб та чи інша інституція нам направила відповідні документи. Ми не орган, який займається слідством. Ми орган, який на підставі тих чи інших документів, які дали ті чи інші органи, може робити аналітичну роботу, і результати цієї аналітичної роботи подавати президенту, який є головою Ради нацбезпеки і оборони”.

Разом з тим, на запитання, чи до РНБО не надходили подання на Павлюка, Данілов відповів:

“Дивіться, якщо б було подання на Павлюка, повірте, воно було б на засіданні РНБО. Але ж не факт, що це не буде завтра, післязавтра, якщо дійсно там є якісь питання. Дивіться, у нас дуже багато випадків, коли про людину починають щось говорити, а потім виявляється, що все не зовсім так. Я зараз не про цю людину говорю, я взагалі не знаю цю людину”.

Вихідця з Буковини Іллю Павлюка називають людиною, близькою до оточення президента Володимира Зеленського. У численних журналістських розслідуваннях столичних ЗМІ йшлося про те, що Павлюк має значний вплив на групу депутатів фракції “Слуга народу”. Окрім того, раніше журналісти охрестили його “королем контрабанди Західного регіону”.