Доторк Небес: у «Карітас Чернівці» сьогодні відбулися хрестини малюка з родини переселенців

Благодійникам «Карітас Чернівці» Бог дарував можливість і відповідальність здійснити хрещення дитини з родини переселенців. Сьогодні у «Карітас Чернівці» відбулося Таїнство Хрещення маленького киянина Дмитрика.

Родичі маленького Дмитрика – вимушені переселенці через активні бойові дії в інших регіонах України – прийшли до «Карітас Чернівці», щоби скористатися соціальною пральнею. Коли в родині півторамісячне маля (і ще двоє дітей), великим полегшенням є можливість випрати і висушити речі в машинці. Мимохідь і поспілкувалися з працівницями нашої організації.

З’ясувалося, що молода родина – батьки Дмитрика і його старша сестричка, втікали від обстрілів у Києві, бабуся малюка з молодшим сином (майже ровесником старшої онучки) – з Охтирки на Сумщині. Знайшли прихисток у знайомих… Поки прали, старші дітки гралися в дитячому просторі «Карітас Чернівці». А щодо малюка, то всім разом – і сім’ї хлопчика, і працівникам «Карітас» прийшла чудесна думка похрестити його, оскільки усі події після його народження розвивалися настільки стрімко, що на це забракло часу і можливості.

Малюк народився в столиці 4 лютого, але його навіть не встигли там зареєструвати – тож перший свій документ від держави він отримав у Чернівцях. І перший документ від Церкви – Божої родини – також вручили йому тут.

Прийнявши доленосне рішення, родина разом з благодійниками, не відкладаючи, вирушила до крамниць, разом купили все необхідне для свята – новенький одяг дитині, крижму тощо. Хрещеними батьками Дмитрика стали працівники «Карітас Чернівці» Іванка Нагірняк і Віктор Шиповський, а також заочно двоє близьких родині людей, які дали на це свою згоду, але перебувають наразі далеко від Чернівців.

Таїнство Хрещення та Миропомазання здійснив отець Любомир Іваночко, директор нашого Карітасу. Подія стала свідченням того, що зло не має майбутнього.

«Направду диво відбулося як для нас, так і для батьків дитинки – несподівано і неочікувано», – розповіла координаторка дитячих програм «Карітас Чернівці» Іванка Нагірняк.

Не втомлюється дивуватися і родина Дмитрика: «Як дивно все для нас Бог сьогдні зробив: прийшли попрати одяг, а повернулися додому з охрещеною дитинкою…»

А отець Любомир порівняв родину цих втікачів від війни із, мабуть, найвідомішими «біженцями» в історії людства – родиною Марії та Йосифа, яка змушена була втікати до Єгипту, рятуючи життя маленького Ісуса.

«Наш Карітас став сьогодні тим інструментом у руках Божих, через який Бог зумів доторкнутися своєю любов’ю до цієї сім’ї, яка попри все вірить, що рано чи пізно вони зможуть повернутися додому. І наше місто, зокрема наш «Карітас», залишиться в їхньому серці як спогад, про той “Єгипет”, в якому їм довелося перебути небезпеку, що їм загрожувала», – сказав отець Любомир.

Родина ” Карітас Чернівці” вітає нового християнина Дмитрика і всю його чудову сім’ю! Бажаємо їм якнайскоріше повернутися в рідний дім в день нашої Перемоги!

Многая літа!!!!

 
 

Карітас Чернівці