У Чернівцях до місцевих рад можуть пройти дві партії – опитування

У Чернівцях 40 відсотків виборців, які мають намір голосувати на місцевих виборах, готові обрати до міської та облради представників політичної партії “Слуга народу”.

Про це свідчать результати п’ятого всеукраїнського муніципального опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, пише molbuk.ua

Згідно з результатами опитування, до місцевих рад можуть потрапити лише дві політичні сили – “Слуга народу” (40%) та “Європейська солідарність” (5%). Всі інші політичні сили, за даними дослідження, не проходять 5-відсотковий бар’єр.

Зокрема, “Опозиційна платформа – За життя” отримала 4% довіри місцевих жителів, а “Батьківщина” і “Голос” – по 3%.

По два відсотки мають політичні сили “Свобода” і “Сила і честь”. А партії “Самопоміч”, “Партія зелених” та “Громадянська позиція” мають по одному відсотку.

Водночас 36% опитаних обрали варіант відповіді “Важко відповісти”.

Як зазначають автори дослідження, це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг.

Опитування проводилось з 6 вересня по 10 жовтня 2019 року в 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%.

peredplata