Від коронавірусу померла іспанська принцеса. У країні понад 800 смертей за добу

Від коронавірусу померла іспанська принцеса Марія Тереза з дому Пармських Бурбонів.

Вона стала першою особою королівської крові в Європі, яка стала жертвою COVID-19, повідомляють іспанські ЗМІ.

86-річна Марія Тереза ​​Бурбон-Парма померла в Парижі 26 березня, похорон відбувся в Мадриді 27 березня.

При цьому король Філіпп VI і його дружина королева Летиція отримали негативні результати тестів на коронавірус.

Марія Тереза – двоюрідна сестра нинішнього короля Іспанії Феліпе VI. Політичний соціолог, професорка Сорбонни і Мадридського університету.
Її прозвали “Червоною Принцесою” через соціалістичні погляди та зустрічі з багатьма лівими лідерами. У 1960-70-х роках Марія Тереза ​​підтримала свого брата Карлоса-Уго, герцога Пармського, в його намаганні зробити іспанську партію карлістів більш ліберальною.

В Іспанії за минулу добу, 28 березня, зафіксовано 838 нових смертей унаслідок інфікування коронавірусом. Загалом від COVID-19 в Іспанії станом на сьогодні померли 6528 осіб. Коронавірусом інфіковано 78,8 іспанців, із них понад 4,9 тис. перебувають у важкому стані, передає El Pais.

Читайте також:
“Чому МОЗ не хоче оприлюднити дані про вік померлих від коронавірусу в Україні?”

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 13:00 29 березня у світі лабораторно зафіксовано понад 669 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 30,9 тис. осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 142 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – США (124,6 тис. випадків), Італія (92,4 тис.), Китай (82 тис.), Іспанія, Німеччина, Франція, Іран, Велика Британія, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, Південна Корея, Австрія, Туреччина, Канада, Португалія.

Найбільше померлих – в Італії (більше 10 тисяч). Із 22 березня в Італії почало скорочуватися добове число померлих та інфікованих, але тенденція повернулася, і 27 березня стало відомо про новий максимум летальних випадків (969).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.

Станом ранок 29 березня в Україні зареєстровано 418 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 17 регіонах, дев’ять із них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

peredplata