Чернівецька область ще не готова до послаблення карантину, – МОЗ.

До послаблення карантину не готові 9 областей України.

Відповідні показники розміщені на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Відповідно до показників епідемічної ситуації в регіонах, а саме – інцидентності, завантаженості ліжок та кількості тестувань на коронавірус, до другого етапу послаблення карантину готові Вінницька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області, а також Київ.

Водночас, як випливає з оприлюднених МОЗ показників, до послаблення карантину поки не готові Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Київська, Луганська, Львівська, Рівненська та Чернівецька області.

20 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження в Україні адаптивного карантину з 22 травня по 22 червня з огляду на епідситуацію у регіонах.

Послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається з урахуванням оцінки епідситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів, визначених постановою уряду. Рішення про послаблення протиепідемічних заходів переглядається не рідше одного разу на сім днів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

Послаблення протиепідемічних заходів здійснюється на території регіонів, які одночасно відповідають таким ознакам: загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50%; середня кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу становить більш ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

 

У Чернівецькій області упродовж останньої доби зафіксували три смерті пацієнтів з коронавірусом або з підозрою на хворобу.

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

Зазначається, що усі померлі мали важкі форми пневмонії.

Зокрема, померла 55-річна жінка зі Сторожинецького району із підтвердженим коронавірусом. Раніше перенесла інфаркт, мала постінфарктний кардіосклероз, стенокардію. Померла у Сторожинецькій ЦРЛ.

Серед пацієнтів, які померли – чоловік, 50 років, мешканець Сторожинецького району. COVID-19 – позитивний. Мав хронічну хворобу нирок та перебував на гемодіалізі. Помер у обласній клінічній лікарні.

Окрім того, помер чернівчанин, 1968 р. н. із підозрою на коронавірус. Помер у міській лікарні №1.

Загальна кількість зареєстрованих летальних випадків від коронавірусу на Буковині – 125.

peredplata