Рейтинг партій: “Слуга народу” – лідер

Якби найближчим часом відбувалися вибори, то до Верховної Ради України пройшли б чотири партії.

Про це свідчать результати дослідження Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва”, передає Цензор.НЕТ.

“Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія “Слуга народу” (за неї готові віддати свій голос 34% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За “Опозиційну платформу ˗ За життя” готові віддати свій голос 19%, за “Європейську солідарність” – 15%, за ВО “Батьківщина” ˗ 8% із тих, хто візьме участь у виборах і визначився, кого підтримуватиме”, – йдеться в дослідженні .

“Решта партій не долають 5%-й прохідний бар’єр, алепартія “Сила і честь” може отримати 4% голосів виборців, “Громадянська позиція” – 3%. Радикальна партія Олега Ляшка, партії “Голос”, “Українська стратегія Гройсмана”, ВО “Свобода”, Партія Шарія, Опозиційний блок отримують по близько 2% голосів виборців”, – додали соціологи.

Рейтинг партій: Слуга народу - 34,1%, ОПЗЖ - 19,1%, ЄС - 15,1%, Батьківщина - 8,4%, - опитування Центру Разумкова і Демініціативи 01

Довіра до політиків та громадських  діячів. Оцінка діяльності влади.

  • В. Зеленський лишається політиком з найвищим рівнем довіри (44%), однак не довіряє йому 49%, що робить баланс довіри та недовіри негативним. Д. Разумкову довіряють 39% опитаних, не довіряють – 45%. Довіра до інших представників влади є значно нижчою. Так, Д. Шмигалю довіряють 14%, а не довіряють – 62%; А. Авакову – відповідно 18% і 70%, А. Єрмаку – відповідно 9% та 48% тощо. Баланс довіри та недовіри є негативним та перевищує -40% також і для опозиційних політиків – С. Вакарчука, Ю. Тимошенко, П. Порошенка, В. Медведчука та Ю. Бойка.
  • 40,5% громадян погоджуються, що Президент Володимир Зеленський є чесною і порядною людиною, але про більшість членів його політичної команди цього не можна сказати. 9% схиляються до відповіді про чесність та порядність і Президента, і його політичної команди, а 33% дотримуються думки, що ні Президент, ні більшість членів його політичної команди не є чесними і порядними людьми.
  • 33% українців вважають, що чинна влада вдається до політичних репресій, а 40% не погоджуються із цим. Частіше вважають, що влада вдається до політичних репресій, ті громадяни, які на останніх парламентських виборах голосували за партії, що сьогодні перебувають в опозиції: такої думки дотримуються 72% прихильників «Європейської солідарності» (не згодні з цим 13,5% з-поміж них), серед тих, хто голосував за ВО «Батьківщина» ˗ відповідно 42% і 29,5%; за «Опозиційну платформу – За життя» ˗ відповідно 41% і  31%. Серед тих, хто голосував за партію «Слуга народу», з цим згодні 19%, не згодні ˗ 55%.

Електоральні орієнтації громадян

  • Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 34% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За «Опозиційну платформу ˗ За життя» готові віддати свій голос 19%, за «Європейську солідарність» – 15%, за ВО «Батьківщина» ˗ 8% із тих, хто візьме участь у виборах і визначився, кого підтримуватиме.
  • Решта партій не долають 5%-й прохідний бар’єр, алепартія «Сила і честь» може отримати 4% голосів виборців, «Громадянська позиція» – 3%. Радикальна партія Олега Ляшка, партії «Голос», «Українська стратегія Гройсмана», ВО «Свобода», Партія Шарія, Опозиційний блок отримують по близько 2% голосів виборців.
  • Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі здобув би В. Зеленський – 37% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме. Ю. Бойко отримав би 17% голосів виборців, П. Порошенко ˗ 15%, Ю. Тимошенко ˗ 8%. За І. Смешка віддали б голоси 4,5%, за А. Гриценка – 3%, за О. Ляшка та Р. Кошулинського ˗ по 2%, за О.Вілкула ˗ 1%.
  • У разі, якщо відбудеться другий тур президентських виборів, і до нього вийшли б В. Зеленський та Ю. Бойко, за В. Зеленського проголосували б 68% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, за Ю. Бойка ˗ 32%. Якби до другого туру виборів вийшли В. Зеленський та П. Порошенко, за В. Зеленського проголосували б 71,5% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, за П. Порошенка ˗ 28,5%.

Фінансування політичних партій

  • На думку 54% українців, фінансувати діяльність партій в Україні мають лідери партій. Ще 40% вважають, що фінансувати партії мають рядові члени цих партій, 33% говорять про фінансування з боку прихильників партій.
  • 15,5% українців підтримують фінансування партій з державного бюджету і лише 12% говорять про власну готовність долучатися до фінансування політичних партій в Україні.    

Загальнонаціональне дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва” з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Було опитано 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.