Чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні .

Матеріал з Вікіпедії  

Чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні 2021
Чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні 2021
Загальна інформація
Місто Польща Торунь
Розігрується медалей 26 комплектів
Відкриття 4 березня
Закриття 7 березня
Арена Арена Торунь[pl]

Чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні 2021 відбувся 4-7 березня в Торуні на «Арені Торунь»[pl].

Рішення про надання Торуні права проводити чемпіонат було анонсовано 27 квітня 2018[1].

За регламентом змагань, до участі у чемпіонаті допускатимуться легкоатлети, які виконали затверджені кваліфікаційні нормативи[2].

На участь у чемпіонаті-2021 була подана рекордна за всю історію континентальних першостей у приміщенні кількість заявок  — 733 (405 чоловіків та 328 жінок) із 47 країн[3].

Розклад дисциплін передбачає розіграш 26 комплектів нагород упродовж трьох основних змагальних днів (5-7 березня), кожен з яких складатиметься із ранкової та вечірньої сесій. 4 березня (у так званий “нульовий” день) відбулася церемонія відкриття та попередні раунди у деяких дисциплінах[4].

Призери[ред. | ред. код]

Чоловіки[ред. | ред. код]

Дисципліни Золото Срібло Бронза
60 метрів Ламонт Марселл Джейкобс
Італія Італія
6,47 WL Кевін Кранц
Німеччина Німеччина
6,60 Ян Волко
Словаччина Словаччина
6,61
400 метрів Оскар Усільйос
Іспанія Іспанія
46,22 SB Тоні ван Діпен
Нідерланди Нідерланди
46,25 Лімарвін Боневасія
Нідерланди Нідерланди
46,30
800 метрів Патрик Добек
Польща Польща
1.46,81 PB Матеуш Борковський
Польща Польща
1.46,90 Джеймі Вебб
Велика Британія Велика Британія
1.46,95
1500 метрів Якоб Інгебрігтсен
Норвегія Норвегія
3.37,56 Марцин Левандовський
Польща Польща
3.38,06 Хесус Гомес
Іспанія Іспанія
3.38,47
3000 метрів Якоб Інгебрігтсен
Норвегія Норвегія
7.48,20 PB Айзек Кімелі
Бельгія Бельгія
7.49,41 Адель Мешааль
Іспанія Іспанія
7.49,47
60 метрів з бар’єрами Вієм Белосян
Франція Франція
7,42 EL Енді Поцці
Велика Британія Велика Британія
7,43 PB Паоло даль Молін
Італія Італія
7,56
4×400 метрів Нідерланди Нідерланди
Йохем Доббер
Лімарвін Боневасія
Ремзі Ангела
Тоні ван Діпен
3.06,06 NL Чехія Чехія
Віт Мюллер
Павел Маслак
Міхал Десенський
Патрік Шорм
3.06,54 Велика Британія Велика Британія
Джо Брієр
Оуен Сміт
Джеймс Вільямс
Лі Томпсон
3.06,70
 
Стрибки у висоту Максим Нєдосєков
Білорусь Білорусь
2,37 WL Джанмарко Тамбері
Італія Італія
2,35 SB Томас Кармой
Бельгія Бельгія
2,26
Стрибки з жердиною Арман Дюплантіс
Швеція Швеція
6,05 CR Валентин Лавіллені
Франція Франція
5,80 PB Пйотр Лісек
Польща Польща
5,80 SB
Стрибки у довжину Мільтіадіс Тентоглу
Греція Греція
8,35 WL Тобіас Монтлер
Швеція Швеція
8,31 NR Крістіан Пуллі
Фінляндія Фінляндія
8,24 NR
Потрійний стрибок Педро Пабло Пічардо
Португалія Португалія
17,30 Алексіс Копельйо
Азербайджан Азербайджан
17,04 SB Макс Гесс
Німеччина Німеччина
17,01 SB
Штовхання ядра Томаш Станек
Чехія Чехія
21,62 SB Міхал Гаратик
Польща Польща
21,47 Філіп Міхалевич
Хорватія Хорватія
21,31
 
Семиборство Кевін Маєр
Франція Франція
6392 WL Хорхе Уренья
Іспанія Іспанія
6158 Павел Вєсьолек
Польща Польща
6133 PB

Жінки[ред. | ред. код]

Дисципліни Золото Срібло Бронза
60 метрів Айла Дель Понте
Швейцарія Швейцарія
7,03 WL Лотта Кемппінен
Фінляндія Фінляндія
7,22 Джаміль Самюель
Нідерланди Нідерланди
7,22 SB
400 метрів Фемке Бол
Нідерланди Нідерланди
50,63 EL Юстина Швенти-Ерсетиц
Польща Польща
51,41 Джоді Вільямс
Велика Британія Велика Британія
51,73 PB
800 метрів Кілі Ходжкінсон
Велика Британія Велика Британія
2.03,88 Йоанна Йожвік
Польща Польща
2.04,00 Ангеліка Ціхоцька
Польща Польща
2.04,15
1500 метрів Еліс Вандерельст
Бельгія Бельгія
4.18,44 Холлі Арчер
Велика Британія Велика Британія
4.19,91 Ханна Кляйн
Німеччина Німеччина
4.20,07
3000 метрів Емі-Елоїз Марковц
Велика Британія Велика Британія
8.46,43 PB Аліс Фіно
Франція Франція
8.46,54 PB Веріті Окенден
Велика Британія Велика Британія
8.46,60 PB
60 метрів з бар’єрами Надін Віссер
Нідерланди Нідерланди
7,77 WL Синтія Сембер
Велика Британія Велика Британія
7,89 Тіффані Портер
Велика Британія Велика Британія
7,92
4×400 метрів Нідерланди Нідерланди
Лієке Клавер
Маріт Допхайде
Лісанне де Вітте
Фемке Бол
3.27,15 CR Велика Британія Велика Британія
Зої Кларк
Джоді Вільямс
Амарачі Піпі
Джессі Найт
3.28,20 Польща Польща
Наталія Качмарек
Малгожата Голуб-Ковалик
Ковалія Лесєвич
Александра Гаворська
3.29,94
 
Стрибки у висоту Ярослава Магучіх
Україна Україна
2,00 Ірина Геращенко
Україна Україна
1,98 PB Елла Юнніла
Фінляндія Фінляндія
1,96 NR
Стрибки з жердиною Ангеліка Мозер
Швейцарія Швейцарія
4,75 PB Тіна Шутей
Словенія Словенія
4,70 SB Холлі Бредшоу
Велика Британія Велика Британія


Ірина Жук
Білорусь Білорусь
4,65
Стрибки у довжину Марина Бех-Романчук
Україна Україна
6,92 WL Малайка Мігамбо
Німеччина Німеччина
6,88 SB Хадді Санья
Швеція Швеція
6,75
Потрійний стрибок Патрісія Мамона
Португалія Португалія
14,53 NR Ана Пелетейро
Іспанія Іспанія
14,52 SB Ніл Екхардт
Німеччина Німеччина
14,52 PB
Штовхання ядра Оріоль Донгмо
Португалія Португалія
19,34 Фанні Рос
Швеція Швеція
19,29 NR Крістіна Шваніц
Німеччина Німеччина
19,04
 
П’ятиборство Нафіссату Тіам
Бельгія Бельгія
4904 WL Нор Відц
Бельгія Бельгія
4791 PB Ксенія Крисан
Угорщина Угорщина
4644 PB

Медальний залік[ред. | ред. код]

 
Місце Країна Золото Срібло Бронза Всього
1 Нідерланди Нідерланди 4 1 2 7
2 Португалія Португалія 3 0 0 3
3 Велика Британія Велика Британія 2 4 6 12
4 Бельгія Бельгія 2 2 1 5
5 Франція Франція 2 2 0 4
6 Україна Україна 2 1 0 3
7 Норвегія Норвегія 2 0 0 2
Швейцарія Швейцарія 2 0 0 2
9 Польща Польща 1 5 4 10
10 Іспанія Іспанія 1 2 2 5
11 Швеція Швеція 1 2 1 4
12 Італія Італія 1 1 1 3
13 Чехія Чехія 1 1 0 2
14 Білорусь Білорусь 1 0 1 2
15 Греція Греція 1 0 0 1
16 Німеччина Німеччина 0 2 4 6
17 Фінляндія Фінляндія 0 1 2 3
18 Азербайджан Азербайджан 0 1 0 1
Словенія Словенія 0 1 0 1
20 Словаччина Словаччина 0 0 1 1
Угорщина Угорщина 0 0 1 1
Хорватія Хорватія 0 0 1 1
Всього (22 команд) 26 26 27 79

Україна на чемпіонаті[ред. | ред. код]

23 жовтня 2020 Виконавчим комітетом ФЛАУ був затверджений кількісний склад збірної України на змагання (39 атлетів (16 чоловіків і 23 жінки) та 15 офіційних осіб)[5].

Наприкінці лютого був оприлюднений затверджений виконавчим комітетом ФЛАУ остаточний склад збірної, до якої увійшли 14 чоловіків та 18 жінок[6].

Чоловіки[ред. | ред. код]

Дисципліна Атлет SB перед чемпіонатом Результат на чемпіонаті Посилання
Біг на 60 метрів Олександр Соколов
Миколаївська область Миколаївська область
6,64 забіг: 6,66 Q
півфінал: 6,67
фінал: не пройшов
[7][8]
Станіслав Коваленко
Дніпропетровська область Дніпропетровська область
6,68 забіг: 6,67 PB Q
півфінал: 6,69
фінал: не пройшов
[7][8]
Ерік Костриця
Волинська область Волинська область
6,72 забіг: 6,71 SB Q
півфінал: 6,72
фінал: не пройшов
[7][8]
Біг на 400 метрів Микита Барабанов
Запорізька область Запорізька область
47,43 забіг: 47,51
фінал: не пройшов
[9]
Данило Даниленко
Волинська область Волинська область
47,44 забіг: 47,65
півфінал: не пройшов
[9]
Олександр Погорілко
Сумська область Сумська область
47,48 забіг: 47,95
півфінал: не пройшов
[9]
Біг на 800 метрів Євген Гуцол
Волинська область Волинська область
1.47,66 забіг: 1.49,72
півфінал: не пройшов
[10]
Олег Миронець
Чернівецька область Чернівецька область
1.48,19 забіг: 1.49,76 Q
півфінал: 1.51,19
фінал: не пройшов
[10][11]
Біг на 1500 метрів Артем Алфімов
Донецька область Донецька область
3.44,03 забіг: 3.46,05
фінал: не пройшов
[12]
Біг на 60 метрів з бар’єрами Віктор Солянов
Київ Київ
7,83 забіг: 7,99
півфінал: не пройшов
[13]
Богдан Чорномаз
Київ Київ
7,88 забіг: 7,86 PB q
півфінал: 7,86
фінал: не пройшов
[13][14]
Стрибки у висоту Олег Дорощук
Кіровоградська область Кіровоградська область
2,28 кваліфікація: 2,16
фінал: не пройшов
[15]
Дмитро Нікітін
Житомирська область Житомирська область
2,28 кваліфікація: 2,21 q
фінал: 2,23 (5 місце)
[16][17]
Стрибки у довжину Владислав Мазур
Житомирська область Житомирська область
8,07 кваліфікація: 7,85 q
фінал: 8,14 PB (4 місце)
[18][19]

Жінки[ред. | ред. код]

Дисципліна Атлетка SB перед чемпіонатом Результат на чемпіонаті Посилання
Біг на 60 метрів Вікторія Ратнікова
Запорізька область Запорізька область
7,29 забіг: 7,31 Q
півфінал: 7,31
фінал: не пройшла
[20]
Біг на 400 метрів Анна Рижикова
Дніпропетровська область Дніпропетровська область
52,38 забіг: 52,76 Q
півфінал: 52,11 PB
фінал: не пройшла
[21][22]
Анастасія Бризгіна
Запорізька область Запорізька область
52,87 забіг: 53,50
півфінал: не пройшла
[23]
Катерина Климюк
Запорізька область Запорізька область
53,19 забіг: 52,70 PB q
півфінал: 53,10
фінал: не пройшла
[24][25]
Біг на 800 метрів Світлана Жульжик
Рівненська область Рівненська область
2.05,35 забіг: 2.05,68
півфінал: не пройшла
[26]
Біг на 1500 метрів Орися Дем’янюк
Львівська область Львівська область
4.17,19 забіг: 4.17,52
фінал: не пройшла
[27]
Біг на 3000 метрів Наталія Стребкова
Тернопільська область Тернопільська область
9.08,09 забіг: 8.59,15 q
фінал: 8.54,18 PB (9 місце)
[28][29]
Біг на 60 метрів з бар’єрами Анна Плотіцина
Київська область Київська область
8,16 забіг: 8,22
півфінал: не пройшла
[30]
Анастасія Мохнюк
Київська область Київська область
8,23 забіг: 8,34
півфінал: не пройшла
[30]
Ганна Чубковцова
Київ Київ
8,24 забіг: 8,30
півфінал: не пройшла
[30]
Естафетний біг 4×400 метрів Анна Рижикова
Дніпропетровська область Дніпропетровська область


Анастасія Бризгіна
Запорізька область Запорізька область


Катерина Климюк
Запорізька область Запорізька область


Вікторія Ткачук
Донецька область Донецька область


Аліна Логвиненко
Донецька область Донецька область
3.38,16
Логвиненко
Ткачук
Бризгіна
Рижикова
фінал: 3.30,38 NR (5 місце)
Ткачук
Бризгіна
Климюк
Рижикова
 
Стрибки у висоту Ярослава Магучіх
Дніпропетровська область Дніпропетровська область
2,06 кваліфікація: 1,91 q
фінал: 2,00 (1 місце)
[31][32]
Юлія Левченко
Київ Київ
1,96 кваліфікація: 1,91 q
фінал: 1,94 (4 місце)
[31]
Ірина Геращенко
Київ Київ
1,94 кваліфікація: 1,91 q
фінал: 1,98 PB (2 місце)
[31]
Стрибки з жердиною Яна Гладійчук
Київ Київ
4,61 фінал: 4,45 (7 місце) [33]
Марина Килипко
Харківська область Харківська область
4,50 фінал: 4,35 (9 місце) [33]
Стрибки у довжину Марина Бех-Романчук
Хмельницька область Хмельницька область
6,70 кваліфікація: 6,66 q
фінал: 6,92 (1 місце)
[34][35]

Новини Партнерів