Помер відомий художник із Чернівців Орест Криворучко.

Помер чернівецький художник і фотограф, автор ескізів герба та прапора Чернівців і Чернівецької області, заслужений художник України Орест Криворучко.

Про це 26 березня у Facebook повідомила донька художника Оксана Скоробогач, пише molbuk.ua

 

“Орест Криворучко помер. Допоможіть хто чим може. Помоліться за нього”, – написала О. Скоробогач.

Небайдужих просять допомогти з коштами на поховання та фінансову підтримку родини:

Номер картки:

4731219615022245
Скоробогач Оксана

Нагадаємо, Орест Криворучко останніх кілька тижнів разом із дружиною перебував у реанімації під апаратом ШВЛ через коронавірус.

Раніше митцеві неодноразово доводилося звертатися за допомогою до добрих людей на операцію на єдине око, яким художник ще міг щось бачити.

З біографії

Орест Іванович Криворучко – український художник, Заслужений художник України.
Народився 9 травня 1942 року у Чернівцях (Стара Жучка).
Займався всіма відомими видами графіки, використовуючи різноманітні техніки (в тому числі — винайденими особисто ним) і живописом.

Активний член Українського геральдичного товариства. Автор герба і прапора міста Чернівці і Чернівецької області.

Учасник 80-и міжнародних виставок (ex libris, мала графіка, естамп). В його активі також 20 персональних виставок (графіка, живопис). Твори експонувалися у більш як 30-и країнах світу, є в музейних і приватних колекціях України і за кордоном.

Закінчив Чернівецьке художньо-ремісниче училище № 5 на відмінно, з найвищим розрядом (сьомим) альфрейника-живописця. Після служби в армії вступив в один із найпрестижніших на той час вузів — Московське вище художньо-промислове училище (колишнє Строгановське, тепер — Московська художньо-промислова академія імені С. Строганова) на відділення графіки, де був одним із найкращих студентів.

Після навчання повернувся на Буковину і відтоді мешкав та творив тут.