Український бестселер “Чорний ворон” оживе на широких екранах

В Україні завершилися зйомки фільму “Чорний ворон” за однойменним романом-бестселером українського письменника Василя Шкляра. Повнометражна історична драма розповідає про боротьбу козаків Холодноярської республіки з більшовиками, – пише Український інтерес.

У Держкіно називають стрічку просвітницькою. Зйомки розпочали минулорічного жовтня. Місцями головних подій фільму став Холодний Яр та Мотронинський монастир на Черкащині.

Після реставрації монастир втратив історичний вигляд, тому екранною локацією обрали Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Масові сцени, у яких взяли участь більше півсотні акторів, знімали у селі Поташ на Черкащині.

Останнього знімального дня на майданчик завітав автор – Василь Шкляр. Він задоволений сценарієм, але називає його адаптацією оригінального твору. Водночас письменник радий, що кіношники дотримались основної ідеї.

“Найголовніше у стрічці лишилось – холодноярський дух, нескореність та прагнення боротися заради тієї ідеї, яка була написана на чорному бойовому прапорі повстанців: “Воля або смерть”, – каже письменник.

Сюжет розповідає історію життя та кохання Івана за прізвиськом Ворон – учасника повстанського руху часів Холодноярської республіки. Він змінює своє розмірене життя на запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців, зокрема своєї родини.

Точної дати, коли українці зможуть переглянути стрічку у кінотеатрах ще не назвали, але достеменно відомо, що до кінця цього року.