Буковинські тайстри у Яворові

«З Чернівців до Яворова нам дорога всім відома», – співають в авторській коломийці учасниці проекту Школа буковинської тайстри. Адже у Яворові відбувався перший етап школи. А цього разу, на Різдво Богородиці, – поїздка майстринь на міжнародне свято  ліжникарства, на яке ще під час навчання їх запросив сільський голова Яворова. Майстрині  вирушили на свято зі своїми авторськими тайстрами, створеними під час проекту. Дорогою до Яворова  відвідали кілька музеїв у Верховині та Криворівні, де ознайомилися  з традиціями народного ткацтва, заприязнилися з молодятами  справжнього гуцульського весілля, на яке всі  учасники одягають виключно давній народний стрій.

На самому святі вперше продемонстрували  свої чудові тайстри, поспілкувалися з  добрими знайомими – майстрами  народного ткацтва з Буковини та Гуцульщини, привітали з ювілеєм експерта  проекту, організатора  свята  ліжникарства – Миколу Шкрібляка, дали інтерв»ю знаним  науковцям Коломийського музею Гуцульщини і Покуття, набули нових друзів і запросили їх на презентацію результатів  проекту Школа буковинської тайстри.

Імпреза відбуватиметься  на День міста Чернівців 5 і 6 жовтня в галереї ратуші. Один із заходів  – парад з тайстрами.  В ньому братимуть участь  учасниці проекту, члени їхніх родин, а також всі охочі. А коло симпатиків  буковинської тайстри дедалі ширшає!

Проект «Школа буковинської тайстри» реалізує ГО «Вишиваний дивотвір» за підтримки Українського культурного фонду. Партнер проекту – учбово-методичний центр культури Буковини.