Соцмережі про Євробачення-2021: Україна насправді на другому місці

Переможцем Євробачення-2021 стала Італія, Україна увійшла в ТОП-5.

Гурт Go_a загалом отримав 364 бали, посівши п’яте місце у загальному рейтингу Євробачення-2021. Проте за кількістю балів від глядачів – Україна на другому місці.

Переможцем пісенного конкурсу «Євробачення-2021», який цього року відбувся в Роттердамі в Нідерландах, став гурт Maneskin, який представляв Італію. Він набрав загалом 524 бали (206 від журі й 318 від глядачів).

Результати оголосили в прямому етері фіналу «Євробачення».

На другому місці з 499 балами (248 від журі й 251 від глядачів) — Франція, яку представляла Барбара Праві. На третьому з 432 балами (267 від журі й 165 від глядачів) — Швейцарія (виконавець Gjon’s Tears); на четвертому з 378 балами (198 від журі й 180 від глядачів) — Ісландія (гурт Da∂i Freyr og Gagnamagni∂). Виступ цієї країни єдиний показували в записі, бо у двох членів делегації виявили COVID-19.

Україна, яку представляв гурт Go_A, загалом отримала 364 бали (97 балів від національного журі й 267 балів від глядачів), посівши п’яте місце.

Хто брав участь?

У фіналі загалом виступали 26 країн. У першому півфіналі, який відбувся 18 травня, пройшли учасники від України, Норвегії, Ізраїлю, Росії, Азербайджану, Мальти, Литви, Кіпру, Швеції та Бельгії.

У другому півфіналі 22 травня до фіналу пройшли Албанія, Сербія, Болгарія, Молдова, Португалія, Ісландія, Сан-Марино, Фінляндія, Швейцарія та Греція.

У фіналі також виступали Велика Британія, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція, які потрапляють туди автоматично як країни-засновниці конкурсу, а також Нідерланди (на правах країни-організатора цьогорічного Євробачення).

Чим запам’яталося голосування?

За результатами голосування національного журі перше місце посіла Швейцарія (267 голосів), до п’ятірки також увійшли Франція (248), Мальта (208), Італія (206) та Ісландія (198). Національне журі дало Україні загалом 97 балів (дев’яте місце).

Представники Великої Британії, Німеччини, Іспанії та Нідерландів (країни-господарки «Євробачення-2021») не отримали жодного балу від глядачів. Велика Британія єдина не отримала жодного балу ані від глядачів, ані від журі.

Голоси національного журі за нашу країну розподілилися так: Ізраїль — 4 бали; Мальта — 5 балів; Азербайджан — 6 балів; Норвегія — 3 бали; Італія — 1 бал; Греція — 1 бал; Ірландія — 6 балів; Бельгія — 10 балів; Німеччина — 5 балів; Португалія — 2 бали; Ісландія — 3 бали; Румунія — 5 балів; Грузія — 7 балів; Литва — 12 балів; Швеція — 8 балів; Нідерланди — 3 бали.

Чимало користувачів і в Україні, і за кордоном зазначають, що такий низький результат від журі для України – несправедливий або й політично мотивований.

Італійський рок-гурт Maneskin, який переміг на Євробаченні-2021, зізнався, що вболівав на конкурсі за представника від України – гурт Go-A. У соцмережах також сотні постів від користувачів на підтримку українських виконавців.

На пресконференції за підсумками конкурсу соліст гурту-переможця Даміано Давид на запитання, хто був його фаворитом, заявив: “Україна. Неймовірно”.

Журналіст-міжнародник Сергій Сидоренко у Facebook зазначив, що україномовна пісня на Євробаченні стала “тестом” для країн, для яких слов’янська мова є основною. Адже журі від Польщі, Молдови, Росії, Чехії, Хорватії, Сербії, Словенії, Болгарії та Північної Македонії дали Україні нуль балів, хоча результати голосування від глядачів в цих країнах часто були протилежними.

“Так-так, звичайно ж, це просто пісенний конкурс, ніякої політики”, – іронізує Сидоренко.

Що відомо про представників України?

Гурт Go_A обрали для участі від України на Євробачення у 2020 році, тоді музиканти мали виконувати пісню «Соловей». Однак через пандемію коронавірусу конкурс не змогли провести.

Організатори Євробачення вирішили, що у 2021 році вже не допустять старі пісні. Водночас чи залишати вже обраних учасників конкурсу, чи проводити новий відбір — кожна країна вирішувала сама.

Go_A у своїх піснях поєднує український автентичний вокал, сучасні танцювальні біти, африканські барабани та потужний гітарний драйв.

Музиканти гурту походять з різних міст України: засновник гурту Тарас Шевченко — з Києва, Катерина Павленко — з Ніжина, Ігор Діденчук — з Луцька та Іван Григоряк — з Буковини.

 

peredplata