Чернівецька область приймає «Буковинські зустрічі»

Чернівецька область приймає «Буковинські зустрічі». Один із найбільших транскордонних мандрівних фольклорних фестивалів, який відбувається у Центральній Європі уже впродовж трьох десятиліть, 21 та 22 серпня розважатиме жителів краю. 

Захід урочисто відкрили на сходах Ратуші. Учасників фестивалю привітала заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко. 

«Щиро дякую, що ви несете у своєму серці історію і традиції, примножуєте та зберігаєте культуру буковинського краю», – звернулася вона до колективів, що прибули на дійство.

У святі народної пісні, музики й танцю беруть участь понад 30 колективів, які приїхали із різних куточків Буковини, а також Польщі та Румунії. Вони виступатимуть на різних локаціях у центрі Чернівців. 

Святковий день завершиться видовищно-театралізованим дійством «Люблю тебе Буковино, люблю твої люде…», що триватиме з 19:00 до 22:00 у Центральному парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка Чернівців.

У неділю, 22 серпня, польські та румунські колективи відвідають громади Буковини. 

Як відомо, міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» був заснований у 1990 році. Основна його мета – збереження та презентація народних традицій Буковини в середовищах переселенців з нашого краю у Польщі, Румунії та Угорщині. Саме тому фестиваль від травня до жовтня триває у цих країнах та в Україні.

peredplata