Глобальна гра Путіна: в МВС розповіли про новий шантаж Росії

Поки окупанти нарощують чисельність російської армії, президент РФ Володимир Путін починає маневрувати не лише у воєнному плані.

Він збирається вдатися до газового шантажу, заявив 29 березня радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко в ефірі “24 каналу”.

“Думаю, це початок великої глобальної гри Путіна, яка пов’язана, зокрема, із газовим шантажем Європи. Паралельно з бойовими діями, які для нас найважливіші, є ще й нафтогазовий фронт, насамперед газовий. Це напружує велику частину європейців і не тільки. Хоча G7 заявила, що не має наміру платити в рублях, починається період великої турбулентності”, – сказав він.

Росія хоче натиснути на Європу, і тут є доволі важливі аспекти, пояснив Денисенко.

“Одномоментно вимкнути газ у трубі неможливо. Якщо Росія говорить, що 1 квітня вимикає газ, то він однаково качатиметься приблизно 10-14 днів. Саме на цей час припадає доволі велика виплата Газпрому їхніх міжнародних зобов’язань. Росіяни “качатимуть” цю історію, щоб спробувати натиснути на Європу й змусити європейців бути поступливиміши”, – зауважив радник глави МВС.

У Кремлі пригрозили Європі перекрити газ, якщо Захід не платитиме за російське постачання в рублях.

Напередодні країни “Великої сімки” офіційно заявили, що відмовляються платити за постачання російського газу в рублях, оскільки таке одностороннє рішення Кремля є очевидним порушенням укладених договорів.

Росія може бойкотувати постачання газу. Однак міністри енергетики G7 “готові до будь-яких сценаріїв”.

peredplata