У комунальних закладах Буковини можуть ще прийняти близько 2 тисяч переселенців

Про це йшлося під час онлайн-наради під головуванням заступника Міністра Мінреінтеграції Олексія Бородая, в якій взяла участь перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
 
Вона зазначила, що фактично у комунальних закладах системи освіти, охорони здоров’я, соціального захисту зараз перебуває 5 258 осіб (з них 3 372 – обласного підпорядкування, 1 909 – територіальних громад).
 
«Ми опрацьовуємо питання створення додаткових місць там, де наразі проживають ВПО. Також визначаємо резервні заклади для розміщення евакуйованого населення із зони активних бойових дій», – сказала Альона Атаманюк.
 
 Зокрема, Чернівецька ОВА шукає можливості для реконструкції незайнятих будівель (недієві школи, дільничі лікарні, адміністративні будівлі тощо), в яких можна розмістити переселенців на довгостроковий період. Таких вже визначили 6. Там проведуть ремонтні роботи за кошти обласного бюджету на загальну суму 24 млн грн. Це дозволить створити ще 440 місць для ВПО.
 
Також за сприяння міжнародних організацій ремонтно-будівельні роботи тривають на об’єктах у Чернівцях, Хотинській, Недобоївській, Брусницькій та Кіцманській громадах. Це дасть можливість додатково розмістити понад 1,5 тис. внутрішньо переміщених осіб.
 
Крім того, Товариство Червоного Хреста України обрало і затвердило 6 закладів краю, в яких встановлюватимуть твердопаливні котли. Робота у цьому напрямку триває.
 
Джерело: Чернівецька ОВА