Зможе за добу пропускати 2000 громадян, 10 автобусів та 490 автомобілів: на Буковині відкрили новий автомобільний пункт пропуску

Прем’єр-міністри України та Румунії відкрили новий пункт пропуску на спільному кордоні
Відсьогодні на українсько-румунському кордоні працює новий пункт пропуску «Красноїльськ — Вікову де Сус». Його офіційно відкрили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Румунії Ніколає Чуке під час спільного візиту на українсько-румунський кордон 10 листопада.
 
Джерело: Чернівецька ОВА.
 
«Після 24 лютого західний напрямок став ключовим для України. Тому розширення його пропускної здатності є одним із пріоритетних завдань для нашого Уряду. Розвиток прикордонної інфраструктури дає нам змогу наростити експорт до ЄС, збільшити обсяги допомоги та інтенсивність економічної співпраці з партнерами», — відзначив Денис Шмигаль.
 
Як повідомив Прем’єр-міністр України, «Красноїльськ — Вікову де Сус» став першим з 1998 року пунктом пропуску, збудованим з нуля. За його словами, у майбутньому планується запуск й інших пунктів пропуску на кордоні з Румунією: «На цьому не зупиняємося. Працюємо далі задля перемоги».
 

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко також прокоментував відкриття пункту.

“Вперше з часу відновлення незалежності України відбувається відкриття новозбудованого пункту пропуску (ПП) через державний кордон. На українсько-румунському державному кордоні в межах ділянки Чернівецької області з сьогоднішнього дня розпочинає роботу автомобільний пункт пропуску “Красноїльськ”, – розповів він.

Україна відкриває новий пункт пропуску на кордоні з Румунією

Фото: новий пункт пропуску на українсько-румунському кордоні (t.me/tymoshenko_kyrylo)

При цьому Тимошенко пояснив, що початок роботи цього ПП не лише полегшить перетин кордону для громадян України, але й дасть можливість розвантажити єдиний на Буковині пункт пропуску на кордоні з Румунією – “Порубне”.

За словами заступника голови ОП, новий ПП “Красноїльськ” зможе за добу пропускати 2000 громадян, 10 автобусів та 490 автомобілів. Згодом цей “Красноїльськ” має стати повноцінним вантажним пунктом пропуску.

“Питання про створення необхідних інфраструктурних умов для автомобільного сполучення, зокрема вантажного, понад 3,5 т вже обговорюється з румунськими колегами”, – додав він.

Крім того, Тимошенко розповів, що вже на 85% готовий і міжнародний пункт пропуску “Дяківці”, також на кордоні з Румунією. Його планують добудувати до кінця цього року.

 

peredplata